Mycie szpachlowanie gruntowanie ścian

Mycie, Szpachlowanie i Gruntowanie Ścian czyli CO ZROBIĆ przed malowaniem

Mycie, szpachlowanie i gruntowanie ścian – bez tego nie zaczynaj malowania

To był najgorętszy okres w całej “walce” z wiejską chatą – nic innego jak tylko jeden, ciągły, nie kończący się bałagan, remont i przeprowadzka naraz. Teraz nadrobię trochę z wpisami, bo i materiałów jest na kilkanaście wpisów i filmów do przodu. Dzisiaj o wszystkim co zrobiliśmy przed malowaniem całego domu w środku, czyli mycie, szpachlowanie i gruntowanie ścian.

Przyznam, że kto się porywa sam na taki remont (choć właściwsze słowo to odświeżenie domu, bo do remontu, to chyba jeszcze mało), musi mieć naprawdę sporo czasu, zaparcia, siły i energii, by sprostać. Najwidoczniej wszystko to mieliśmy, gdyż się udało. Przydało się też wsparcie rodziny i wspólnymi siłami ogarnęliśmy chatę.

Mycie ścian

Mycie ścian - jak przygotować ściany do malowaniaNa filmikach ze sprzątania domu TUTAJ widzieliście z pewnością, że na ścianach było mnóstwo pajęczyn, brudu, plam i może mniej widocznego na filmach kurzu, ale ten również był. Gdyby malować na takie podłoże bezpośrednio, mielibyśmy niezwykle niską przyczepność farby. Dlatego warto ściany najpierw umyć mydłem malarskim lub mieszanką wody z płatkami mydlanymi. Porządne szorowanie i ściany nadają się do dalszej pracy. Zresztą zobaczysz to dokładnie w filmie poniżej.

Mycie ścian - jak przygotować ściany do malowania
Gluty Shreka – co się stało? Obejrzyj w filmie

Szpachlowanie ścian

Szpachlowanie ścian - jak przygotować ściany do malowaniaJeśli Twoje ściany nie są mega nierówne, podziurawione i popękane, to szpachlowanie ścian możesz pominąć. My jednak mieliśmy sporo pęknięć, ze względu na drewniany strop, który “pracuje”, a został otynkowany (a szkoda). Dlatego trzeba było trochę połatać, by nie widać było pęknięć i rys. Zabieg czysto estetyczny.

Gruntowanie ścian

Gruntowanie ścian - jak przygotować ściany do malowaniaTo jest ważne. Gruntowanie ścian jest niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli ściany były wcześniej pomalowane. Pamiętam przypadek próby malowania bez gruntowania – farbę rozprowadzałem wałkiem w jedną stronę, a w drugą zwijałem na wałek całą starą farbę. Masakra. Jeśli gruntowanie ścian jest zrobione dokładnie – takie rzeczy nie będą miały miejsca. Do tego grunt zmniejsza chłonność podłoża, co oznacza, że pójdzie nam mniej farby na malowanie. Koniecznie zobacz film, gdzie mówię o tym nieco więcej. Nie jestem wybitnym fachowcem w tej dziedzinie, ale być może moje zarówno błędy jak i sukcesy będą dla Ciebie inspiracją w Twoich pracach remontowych.

 

Mycie, Szpachlowanie i Gruntowanie Ścian – zobacz film poniżej:

 

 


Na wszyst­kie Wasze komentarze, opinie czy pyta­nia odpo­wiem z pewnością i z przyjemnością. Pamię­tajcie tylko, by w cza­sie doda­wa­nia komen­tarza zazna­czyć okienka:Powiadamiaj mnie o wpisach

– wtedy dosta­niecie powia­do­mie­nie, że ja lub inni czytelnicy odpo­wie­dzieli na Wasz komen­tarz – będziemy mogli kon­ty­nu­ować roz­mowę.

Zasubskrybujcie koniecznie kanał YT Wiejskich Inspiracji: – to tam teraz pojawi się bardzo dużo filmów.

Adam z Wiejskie Inspiracje - kupię dom na wsi

ZOBACZ relację z ZAKUPU NASZEGO DOMU NA WSI!!!
tutaj OPROWADZAMY PO DOMU
oraz  WIELKIE SPRZĄTANIE

 

Dziękuję za wsparcie i Wasze komentarze

Adam

 


Zapisz się również do wiejskiego, inspirującego Newslettera:


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Kunicka

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że z zaciekawieniem przeczytam tekst o przygotowaniu ścian do malowania. A jednak 🙂 Po lekturze dochodzę jednak do wniosku, że zostawię tę robotę fachowcom! Pozdrawiam serdecznie 🙂

Mnie przeraża, że wielu specjalistów wcale nie dba o przygotowanie ścian do pracy…

Joanna Betlejewska

Nie myślałam, że się wciągnę 😉 Warto wiedzieć żeby nie zniszczyć swojej pracy i nie zmarnować pieniędzy jeśli źle się zacznie.

Miye's Imaginations

Przydatny wpis. Miałam niestety okazje, by w życiu oglądać ściany, gdzie ludzie kładli tapetę, na tapecie, a potem kolejną i tak warstwowo. Nie ma to jak radosne i bezmyślne odświeżanie mieszkania.

Zdecydowanie trzeba się na tym znać, aby potem cieszyć się ładnymi ścianami. Ja zawsze zlecam to fachowcom.

swiat karinki

Na szczęście mój mąż o tym wszystkim wie “D