Agatka i Adam – kto to my – my to kto?

Agatka i Adam z Wiejskich Inspiracji - blog o życiu na wsi, ogrodnictwo, kulinaria
Agatka & Adam – twórcy Wiejskich Inspiracji i przyszłego Ogrodu Naturalnego

Nasza jednoakapitowa historia, czyli w dużym skrócie. Jeśli jeszcze nas nie znasz, to miło nam się przedstawić – Agatka & Adam – szalona para, która w 2018 roku postanowiła postawić wszystko na jedną kartę – porzuciliśmy wygodne życie, opuściliśmy przedmieścia podwarszawskiego Piaseczna i wynieśliśmy się na wieś. Kupiliśmy stare siedlisko z 1962 roku, wyremontowaliśmy je, założyliśmy nasz pierwszy ogród permakulturowy i sad, przygarnęliśmy dwa psy i stworzyliśmy naprawdę wspaniałe miejsce do życia. Pokazujemy to wszystko na naszym kanale. A teraz postanowiliśmy podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej.

Kanał YouTube Wiejskie Inspiracje
Nasz kanał

Sprzedaliśmy to siedlisko i przeprowadziliśmy się w inny rejon Polski, na Ziemię Dobrzyńską. Chcemy stworzyć największy Ogród Naturalny w Polsce i Ekowioskę. Nie trzęsiemy tyłkami, że coś nie wyjdzie. Uruchamiamy prawo przyciągania i działamy zgodnie z zasadą DDDDecyzja – Działanie – Determinacja. Miło nam Ciebie powitać na naszym blogu!

A teraz trochę więcej o nas

Agatka

Urodziła się w roku przełomowym 1989 w Wyszkowie, mieszkała w okolicach. I zamiast jak każde dziecko bawić się w piaskownicy, już od najmłodszych lat grzebała w ziemi. A konkretnie to pomagała mamie w wiejskim ogródku i zdobywała doświadczenie przy uprawie pieczarek. Jako jedna z czterech sióstr zawsze wolała chodzić swoimi drogami, stawiać na swoim i robić to, co uważała za słuszne.

Przez kilka lat, w czasie studiów, mieszkała w Warszawie, co skutecznie przekonało ją, że miasto nie jest dla niej. Na szczęście pojawił się “książę w białym aucie” i z dużego miasta ją wybawił 😀 . Niestety na początku również do miasta, ale już znacznie mniejszego.

Z wykształcenia pani magister inżynier wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Specjalizacja – projektowanie instalacji sanitarnych. Przez kilka lat pracowała w zawodzie, zdobywała doświadczenie, a nawet kierowała kilkunastoosobowym zespołem projektantów.

Ostatnimi czasy Agatka ukończyła również kurs zduński. Jej nowe umiejętności mogą się bardzo przydać na wsi. Zwłaszcza w naszym nowym projekcie – Ogród Naturalny + Ekowioska.

Co Agatka napisała sama o sobie:

“Mówią o mnie, że jestem pedantycznie dokładna, pracowita jak mrówka, nieumiarkowanie ambitna i uparta jak osioł. Już w dzieciństwie zawsze wybierałam zabawki i gry odpowiednie dla chłopców. W młodości lubiłam tworzyć coś z niczego: szyć, sklejać, składać, budować, rysować. Zdecydowanie bardziej wolałam zajęcia praktyczne, które zrodziły we mnie potrzebę tworzenia i działania. I tak zaczęła się moja przygoda… Jeszcze długo przed przeprowadzką na wieś wykiełkowała we mnie myśl o własnym domu i swoich zdrowych uprawach. Warzywa ze sklepu straciły dla mnie smak. Postanowiłam mieć własne.

Adam

Urodził się dawno temu, jeszcze w 1977 roku w Piasecznie, gdzie mieszkał nieprzerwanie całe 42 lata. Większość życia przemieszkał w domach z ogrodami, więc wiedział z grubsza jak wygląda marchewka, a jak kapusta. Mimo tego, pielenia nie polubił, choć gdy trzeba wyrwie chwasta.

Za młodu wiele tworzył i organizował. Jak powiedziała jedna z nauczycielek z liceum: “Nie było jeszcze ucznia, który w czasie 4 lat nauki zrobił tak wiele”. Zorganizował jedyne w historii “Wybory Miss I Mistera Szkoły”, założył szkolny kabaret, był twórcą niezależnej gazetki, która finalnie pojawiła się w 10 szkołach średnich i była w kolorze, organizował imprezy, dni szkoły, dyskoteki, koncerty i wiele więcej.

Z wymarzonym wykształceniem się nie udało, ale jak twierdzi teraz Adam: “dobrze się złożyło, tak miało być”. Nie ukończył więc Weterynarii na SGGW, za to zupełnie zmienił kierunek, kończąc Realizację Dźwięku w Studium Technik Inscenizacyjnych Teatru, Filmu i Telewizji.

Przez 25 lat organizował i prowadził imprezy dla dzieci i dorosłych – łącznie poprowadził ich osobiście znacznie ponad 3000. W 2020 roku polskojęzyczny rząd odebrał mu możliwość kontynuowania tej działalności, doprowadzając do załamania rynku imprez. Dlatego właśnie Adam postanowił wrócić do projektów internetowych, prowadzonych od ponad 10 lat, równolegle z imprezami. Całą swoją energię i umiejętności przełożył na przedsięwzięcia w sieci, które inspirują i przekazują wiedzę już ponad 100 000 ludzi w Polsce i na świecie. Wiejskie Inspiracje to jeden z tych projektów. Już niedługo poznasz tutaj kolejne.

Agatka i Adam

Agatka i Adam są parą nieprzerwanie od kwietnia 2015 roku, poznali się przez internet. Pod koniec 2016 roku przeprowadzili się do mieszkania w bloku, stwierdzając, że to pierwszy i ostatni raz. W 2019 osiedli na stałe na wsi i nigdy już nie zamierzają wracać do miasta. W czerwcu 2022 przenieśli się na jeszcze większe zadupie i tam realizują dalej swoje Wiejskie Inspiracje… Od 1.07.2022 będąc już małżeństwem.

 

4.5 13 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil

To chyba jeden z niewielu postów którego nikt nie skomentował. 🙂
To może ja pierwszy.:P
Opis bardzo fajny i zrównoważony, ale ze zdjęć jasno wynika, że Adam głównie je i się opala a Agata…, no cóż, dziwnie blada na tle cery Adama.

Dżako

Witajcie vlogerzy yutuberzy. Świetny krótki i bardzo precyzyjny opis waszej pary. Do zobaczenia dziś o 20:00

Eli

Nie wiem dlaczego, ale łza mi się w oku zakręciła ze wzruszenia, gdy to czytałam… ;>
Pozdrawiam! 🙂

ScurekBurek

Polskojęzyczny rząd… Ile prawdy w tym stwierdzeniu! Dodam, że polskojęzyczne rządy mamy od 1945 roku 🙁

Renata

Fajni jesteście, lubię Was 😘