Jak przygotować Ogród ekologiczny

Jak stworzyliśmy ekologiczny ogród – pierwsze prace w polu

Ekologiczny ogród – początki tworzenia

Zaraz po przeprowadzce i jako tako ogarnięciu się w domu, wzięliśmy się za pierwsze prace w polu. Zaczęliśmy tworzyć nasz ekologiczny ogród, bez żadnej chemii, bez totalnych rewolucji. Jedynie oczyszczając glebę z chwastów i to głównie ręcznie i mechanicznie. Pokażemy Wam to oczywiście na paru filmikach. Dzisiaj jak na nie patrzymy, to się łezka w oku kręci, jak sobie przypomnimy, jak zasuwaliśmy z widłami i gablami 😉

Oczywiście wszystko, co aktualne znajdziecie na naszym kanale YouTube TUTAJ – warto zasubskrybować z dzwoneczkiem.

Zaprenumeruj koniecznie ten blog – nie przegapisz kolejnych wpisów ( ➡ po prawej ➡ ).

Ekologiczny ogród – część 1

Bronowanie, talerzowanie, gablowanie, widłowanie, jeszcze tylko jodłowania brakuje 😉 Robota głupiego, jak to powiedziałem w filmie… Ale wolę zdrowo się poruszać, a potem zdrowo jeść, by być zdrowym, niż się położyć i patrzeć jak mi glifosat chwasty wykańcza, a potem zapaść na jakiegoś raka. Za takie “ułatwianie sobie życia” podziękuję.

A propos podziękowań 😉 To WIELKIE DZIĘKI należą się Tomkowi – mojemu sąsiadowi, który tymi traktorami śmigał i pomógł mi oszczędzić dzięki temu mnóstwo ciężkiej pracy ręcznej. I nie wziął za to ANI GROSZA! Zresztą sami zobaczcie jak było, ręcznej roboty i tak nie brakło – gable ze 3 razy ogólnie połamałem 😉 :

Magazyn o zdrowiu i książka ZA DARMOKliknij po więcej szczegółów

Ekologiczny ogród – część 2

Bronowania ciąg dalszy. Chwasty podsychały, więc można je było traktować broną ponownie. A potem grabie… W tym odcinku możecie zobaczyć po raz pierwszy na ekranie Karate Rolnik Lee:

Jak przygotować Ogród ekologiczny, warzywa eko, owoce eko, ogród bez chemiiEkologiczny ogród – część 3

Hahahahhaa – to jest dopiero ciekawy odcinek. Prace ciężkim sprzętem – orka i talerzowanie to pikuś… Najlepsze jest jak Agata niszczy widły, driftuje taczką i wyzywa mnie 😉

Tak, to jest zdecydowanie odcinek dla miłośników i fanów Agaty. No ale jak się chce mieć ekologiczny ogród to i takie rzeczy trzeba było znosić… Są tu jacyś fani Agaty? Dajcie znać w komentarzu.

 

Jak brakuje nam własnych eko owoców i warzyw, zaopatrujemy się tutaj:

Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze poniżej. Dajcie znać jak się podobało, opowiedzcie jak wyglądały Wasze pierwsze prace w polu. Również, tak jak my, macie ekologiczny ogród, czy może bardziej taki konwencjonalny? Dzięki.


Na wszyst­kie Wasze komentarze, opinie czy pyta­nia odpo­wiemy z pewnością i z przyjemnością. Pamię­tajcie tylko, by w cza­sie doda­wa­nia komen­tarza zazna­czyć okienka:Powiadamiaj mnie o wpisach– wtedy dosta­niecie powia­do­mie­nie, że ja lub inni czytelnicy odpo­wie­dzieli na Wasz komen­tarz – będziemy mogli kon­ty­nu­ować roz­mowę.


Zasubskrybujcie koniecznie kanał YT Wiejskich Inspiracji – to tam teraz pojawiają się najświeższe materiały. Kanał YT:
Fanpage FB:
Instagram:

ZOBACZ też: Prezentacja naszego wiejskiego domu
Wielkie sprzątanie
Podziel się z nami swoją historią przeprowadzki na wieś – ZOBACZ JAK
A oto nasza przeprowadzka

SZUKAMY OKAZJI DLA CIEBIE:
Sposób na meble, sprzęty i inne rzeczy ZA DARMO
Odbierz magazyn i książkę o zdrowiu ZA DARMO

Adam z Wiejskie Inspiracje

 

 

Pozdrawiam serdecznie 😉

Adam

 


Zapisz się również do wiejskiego, inspirującego Newslettera:


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments