Wsparcie

Poniżej znajdziesz ważny wstęp*, który wyjątkowo będzie na końcu – przeczytaj go proszę, jeśli chcesz dowiedzieć się o nas i naszym niezwykłym projekcie*. Dziękujemy.

*Chcę przeczytać najpierw wstęp – przenieś mnie od razu do: WSTĘP

Wsparcie tak po prostu

Dziękujemy za wsparcie

Jeśli tak po prostu chcesz nas wesprzeć, bez żadnych idei i czytania o naszym nowym projekcie. Jeśli po prostu chcesz nam przelać parę złotych, na kawę, czy za naszą dobrą robotę, to my tak po prostu podajemy:

Dane do przelewu:

Odbiorca przelewu: Adam Jakubiak
Numer konta: PL 79 1160 2202 0000 0002 8117 9781
Tytuł przelewu: Darowizna (nie wpisuj w tytule swoich danych, telefonu, nazwiska, haseł ani żadnych innych słów, tylko samo „darowizna”).

Jeśli chcesz przesłać do nas paczkę

Jeśli chcesz przesłać do nas paczkę, np. wsparcie rzeczowe, sadzonki, czy prezent na święta, to można ją przesłać na:

Paczkomat Inpost: SKP02M Skępe Sierpecka 84 Market Dino (kod pocztowy: 87-630), wpisując jako odbiorcę: Wiejskie Inspiracje, adres e-mail: kontakt@wiejskieinspiracje.pl, tel. 501019334 – Dziękujemy!

 

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury…

Na co jest przeznaczone Twoje wsparcie?

Każdą cenną złotówkę Waszego wsparcia przeznaczamy na stworzenie wyjątkowego OGRODU NATURALNEGO, dzięki któremu będziemy mogli Was wciąż inspirować, edukować w naszych filmach, artykułach i książkach, ale na znacznie większą skalę. Po drodze do stworzenia ogrodu czeka nas jeszcze remont domu na nowym siedlisku, co, jak już pewnie wiecie, jest niemałym przedsięwzięciem (na chwilę obecną udało nam się ukończyć dach). Część kwoty ze wsparcia i z tego, co zarabiamy, przeznaczymy również na zakup sprzętu audio-video, by poprawić jakość naszych filmów.

Możliwości wsparcia

1. Wsparcie bezpośrednio, tak po prostu – opisane jest powyżej.

2. Cegiełka

Wsparcie finansowe to dla nas teraz największa pomoc. Dzięki niemu będziemy mogli sfinansować remont domu i stodoły (w której kiedyś będziemy spotykać się z naszymi widzami – na zasadzie zarówno sali konferencyjnej, jak i biesiadnej) oraz stworzenie ogrodu naturalnego.

 • Zmień swój świat - książka100 zł – to podstawowa cegiełka. Dziękujemy za nią. Za tę właśnie pomoc odwdzięczymy się książką „ZMIEŃ swój ŚWIAT”, gdy tylko zostanie w pełni ukończona (pod koniec 2023). Książkę wyślemy Ci na adres mailowy w formie elektronicznej (ebook, pdf) z autografem na pierwszej stronie.
 • 200 zł i każda wyższa kwota – to już naprawdę duże cegły, dziękujemy z całego serca. Odwdzięczymy się również książką w wersji elektronicznej wraz ze specjalną dedykacją lub imiennym, dedykowanym tylko dla Ciebie, autografem.

Jeśli nie masz pieniędzy…

Chcielibyśmy, byście wiedzieli i rozumieli, że nie robimy tego wszystkiego dla pieniędzy i nie zależy nam tylko na pieniądzach. I tak każdą złotówkę przeznaczymy na stworzenie tego projektu, by dzięki niemu móc przekazywać praktyczną wiedzę z naszych doświadczeń i pomóc wielu ludziom zmienić ich dotychczasowe życie. Dlatego jeśli nie stać Cię na wsparcie nas finansowo, jeśli nie stać Cię na podstawową cegiełkę – możesz nic nie przekazać lub jeśli sumienie Ci nie pozwala, to symboliczną złotówkę czy 10 zł. I tak prześlemy Ci książkę, za samo „dziękuję”, wystarczy, że do nas napiszesz maila (projekt@wiejskieinspiracje.pl), opowiesz o swojej sytuacji i o sobie. Zrozumcie, że pieniądze to nie wszystko, liczy się przede wszystkim człowiek. Każdy powinien mieć możliwość przeczytania tej książki i szansy zmiany życia na lepsze.

 • Znacznie większe kwoty wsparcia. Jeśli chcesz wesprzeć nas znacznie większą kwotą niż 200 zł – skontaktuj się najpierw proszę, na naszego maila (projekt@wiejskieinspiracje.pl). Oczywiście już z góry z całego serca dziękujemy Ci za pomoc.
 • Wsparcie finansowe/rzeczowe przez firmy. Jeśli Twoja firma chciałaby nas wesprzeć większą kwotą lub niefinansowo albo też nawiązać współpracę – skontaktuj się proszę również na naszego maila (projekt@wiejskieinspiracje.pl).

Jak wpłacić cegiełkę?

Cegiełki możesz wpłacić na konto w Banku Millennium:
Dane do przelewu:
Odbiorca przelewu: Adam Jakubiak
Numer konta: PL 71 1160 2202 0000 0002 8118 0410
Tytuł przelewu: Darowizna (nie wpisuj w tytule swoich danych, telefonu, nazwiska, haseł ani żadnych innych słów, tylko samo „darowizna”). Jeśli wpłacisz którąś z cegiełek – napisz do nas KONIECZNIE wiadomość e-mail na adres: projekt@wiejskieinspiracje.pl byśmy w podziękowaniu mogli przesłać Ci książkę, od razu jak tylko będzie gotowa (około końca 2023).

3. Patronat

 • Patronite - wsparcie Wiejskich Inspiracji, patron, sponsor, darowizna, pomocPatronite – dzięki tej platformie możesz zostać naszym stałym Patronem i zasilać nas comiesięcznie wybraną przez siebie sumą – szczegóły znajdziesz na: www.patronite.pl/WiejskieInspiracje – będąc naszym Patronem, pojawisz się na liście Patronów na naszym blogu oraz w filmach. Oprócz tego przewidujemy jeszcze wiele innych nagród, które są szczegółowo wymienione w serwisie Patronite.
 • PATRONAT, MECENAT. Jeśli chcesz zostać sponsorem, patronem, bądź mecenasem naszego projektu, sfinansować jego część – oczywiście skontaktuj się z nami na naszego maila (projekt@wiejskieinspiracje.pl), byśmy mogli szerzej o tym porozmawiać.

4. Patronat / Wsparcie przez serwis YouTube

 • wsparcie, patronat, cegiełka, wesprzyj, dotuj, pomóż, pomoc, pomoc dla twórcyWSPARCIE – taki przycisk znajduje się pod każdym naszym filmem w serwisie YouTube obok przycisku „SUBSKRYBUJ”, a także na stronie głównej kanału. Klikając w niego wyświetli Ci się 6 propozycji dobrowolnego abonamentu, którym comiesięcznie możesz wesprzeć nasz kanał. Kwoty od 9,99 do 199,99 zł. Każdy abonament ma w pakiecie liczne nagrody. Będąc naszym Patronem, pojawisz się na liście Patronów na naszym blogu oraz w filmach. Kwota jest pobierana co miesiąc z Twojej karty płatniczej, możesz w dowolnym momencie wycofać się ze wspierania.
 • wsparcie, patronat, cegiełka, wesprzyj, dotuj, pomóż, pomoc, pomoc dla twórcyPODZIĘKUJ – taki przycisk znajduje się pod każdym naszym filmem w serwisie YouTube, tuż pod tytułem. Klikając go możesz wesprzeć nas jednorazowo (taka forma napiwku, podziękowania za film, za naszą pracę). YouTube przewidział 4 opcje podziękowania: 10, 25, 50 i 250 zł. Jeśli chciałbyś przekazać inną kwotę, możesz wybraną kwotę wpłacić kilka razy (np. 3 wpłaty po 10 zł). Suma zostaje jednorazowo pobrana z Twojej karty płatniczej. Przy Twoim komentarzu pojawi się wyraźna grafika, że wsparłeś/aś kanał daną kwotą.
 • SUPERCZAT – opcja wsparcia tylko na czacie przed i w trakcie premiery. Przycisk z symbolem „$” znajduje się pod polem do pisania na czacie, obok przycisku z symbolami. Po jego kliknięciu wybierasz SUPERCZAT. W zależności od kwoty wsparcia Twój wyróżniony na samej górze czatu wpis będzie tam utrzymany przez określony czas, np. 2 minuty za 25 zł. YouTube proponuje stawki od 5 zł do 2500 zł. Suma zostaje jednorazowo pobrana z Twojej karty płatniczej.
 • SUPERNAKLEJKA – opcja wsparcia tylko na czacie przed i w trakcie premiery. Przycisk z symbolem „$” znajduje się pod polem do pisania na czacie, obok przycisku z symbolami. Po jego kliknięciu wybierasz SUPERNAKLEJKA. W zależności od kwoty wsparcia Twoja naklejka będzie wyróżniona na samej górze czatu przez określony czas, np. 2 minuty za 25 zł. YouTube proponuje stawki od 10 zł do 250 zł. Suma zostaje jednorazowo pobrana z Twojej karty płatniczej.

5. Wsparcie rzeczowe

Przy tak ogromnym projekcie jak Ogród Naturalny, czy remont domu, będzie nam potrzebna masa sprzętu i materiałów. Jeśli sprawi Ci radość przekazanie nam czegoś, co może się przydać – radość będzie podwójna! Być może masz jakiś sprzęt, narzędzia, materiały budowlane, maszyny, pojazdy, które nie są Ci niezbędne, a nam mogłyby się przydać??? To również jest fantastyczny sposób na pomoc. Jest wiele rzeczy, które z pewnością przydałyby się, a jednocześnie wiemy, że przez obecną sytuację nie możemy sobie na nie pozwolić. Skontaktuj się z nami na naszego maila (projekt@wiejskieinspiracje.pl) i powiedz, jaki masz pomysł. Dzięki.

6. Pomysły na wsparcie

Jeśli masz pomysł, w jaki jeszcze sposób mógłbyś nas wesprzeć – jesteśmy otwarci i chętni na wszelkie propozycje. Skontaktuj się z nami na naszego maila (projekt@wiejskieinspiracje.pl) i podziel się swoimi pomysłami. Może masz też pomysł, w jaki sposób i gdzie moglibyśmy poszukać wsparcia lub w jaki jeszcze sposób mogliby pomóc nam inni, a o czym my nie pomyśleliśmy.

Inne pomysły. A może ktoś mógłby wydrukować nasze książki w większym nakładzie? A może ktoś ma możliwość stworzenia nam gadżetów, które potem mogłyby być zlicytowane, a które mogłyby być przydatne wszystkim: koszulki, ubrania ogrodnicze, czy narzędzia, kubki, smycze i co tam komu przyjdzie do głowy? Ogromne podziękowania dla AGNIESZKI z Agencji Reklamy Apresswww.Apress.pl – za wsparcie w postaci koszulek, toreb, smyczy z logo + wizytówki. DZIĘKUJEMY!

A może ktoś może o nas napisać w jakiejś gazecie czy czasopiśmie? A może jakieś wydawnictwo może przekazać trochę książek, które możemy zlicytować? A może jakaś firma może przekazać inne rzeczy do licytacji? A może macie jeszcze z dziesięć innych pomysłów? Koniecznie piszcie do nas na maila (projekt@wiejskieinspiracje.pl) lub w komentarzu poniżej.

7. Wsparcie niefinansowe

Przyjacielu drogi, czy wesprzesz nasz pomysł finansowo, czy też w żaden sposób nie możesz sobie na to pozwolić, to najważniejsze jest byś po prostu chciał pomóc i nie pozostał obojętny. Co zatem możesz zrobić jeszcze?

 • Udostępnij ten wpis, gdzie możesz, czy na FB, Twitterze czy innych serwisach, wykorzystując przyciski poniżej, pod tym tekstem. Dzięki tym przyciskom możesz również udostępnić ten wpis przez Skype, Telegram, a nawet e-mail.
 • Polubiaj, komentuj, udostępniaj regularnie nasze posty na FB: https://www.facebook.com/WiejskieInspiracjePL oraz filmy z kanału: www.youtube.com/WiejskieInspiracjePL,.

  wsparcie, patronat, cegiełka, wesprzyj, dotuj, pomóż, pomoc, pomoc dla twórcyJak to działa i dlaczego jest ważne?

Algorytmy, to „systemy”, przede wszystkim „Gugla” i mediów społecznościowych, sprawdzające strony pod różnymi kątami. Przede wszystkim algorytmy sprawdzają, czy dana strona, film, wpis, czy post są popularne wśród oglądających. Jak to robią? Najprościej pisząc – sprawdzają ilość reakcji. Konkretnie i w kolejności wg stopnia ważności: sprawdzają ilość udostępnień, następnie ilość komentarzy i na końcu ilość polubień. Biorą też pod uwagę czas przebywania na danej stronie lub czas oglądania danego filmu. Jeśli algorytmy odnotują duże zainteresowanie czytelników czy widzów, uznają taki materiał za wartościowy i promują go, pokazując w podpowiedziach, wynikach wyszukiwania, czy na tablicach mediów społecznościowych. Jeśli twórca ma włączone np. reklamy i oglądalność jego materiałów dzięki temu jest większa, zarobi również parę groszy więcej.

 • Abyśmy mogli nie tylko rozwinąć kanał, ale i zarobić parę groszy na naszej pracy, możesz nie wyłączać i nie skracać reklam, które się pojawiają przed, po i w czasie filmu, a jeśli masz włączonego adblocka, możesz go dla nas wyłączyć. YT dzieli się z twórcami prowizją za reklamy. Wprawdzie to grosze, ale „grosz do grosza”… 😉
 • Polub nas na FB, obserwuj na IG, odwiedzaj naszego bloga i koniecznie zasubskrybuj nasz kanał. Wszędzie tam również czekamy na Twoje komentarze:

  FB: www.facebook.com/WiejskieInspiracjePL
  INSTAGRAM: www.instagram.com/wiejskieinspiracje.pl
  YOUTUBE Wiejskie Inspiracje: www.youtube.com/WiejskieInspiracjePL
  YOUTUBE Sam Zrobię: www.youtube.com/SamZrobięDoDomuiOgrodu
  YOUTUBE Garden and Country House: www.youtube.com/GARDENandCOUNTRYHOUSE
  BLOG: www.WiejskieInspiracje.pl
  Jeśli chcesz do nas napisać: E-mail: kontakt@WiejskieInspiracje.pl

 • Możesz skopiować powyższe linki do naszego bloga, kanału i mediów i przesłać je do znajomych przez e-mail, przez Messenger, przez Skype, WhatsApp i inne komunikatory, nawet GG. Możesz wkleić link w poście na swoim FB, na grupach, w komentarzach pod postami, filmami, artykułami na wielu różnych portalach i w mediach społecznościowych. Bardzo skuteczne może być również rozesłanie SMS-a do kontaktów z Twojego telefonu z podaniem linku i kilku słów od Ciebie. Większość telefonów umożliwia przesłanie jednej wiadomości do wielu osób naraz.
 • Jeśli masz kontakt „na żywo” z wieloma osobami, mógłbyś wydrukować powyższe linki kilka, kilkanaście razy na kartce, np. z dopiskiem: „Naprawdę warto to zobaczyć”, i takie małe karteczki rozdawać ludziom, z którymi się spotykasz.
 • Jeśli masz swoją stronę, bloga, fanpage, kanał filmowy, IG, czy grupę – byłoby wspaniale, gdybyś wspomniał o nas, napisał post, artykuł czy nagrał film – to ogromna pomoc i możliwość dotarcia do wielu osób.

RABATY od firm i sklepów dla naszych Czytelników

8. Pokaż nasz projekt światu

Jeśli masz w internecie jakiekolwiek swoje miejsce – strona www, blog, sklep online, serwis, portal, grupę, forum, konto na YouTube, Facebooku, Instagramie, Twitterze lub innych portalach społecznościowych – możesz pobrać zdjęcia/banery, które znajdziesz poniżej i umieścić je w sieci z kilkoma zdaniami opisu i linkiem do tego artykułu: https://www.wiejskieinspiracje.pl/zrobmy-cos-wielkiego-zmienmy-swiat – dzięki temu wiele osób dowie się o naszym pomyśle. Możesz również skorzystać z gotowego opisu, który znajdziesz pod zdjęciami. Jeśli umieszczasz baner na swojej stronie, blogu czy serwisie, możesz podlinkować baner powyższym linkiem.

Uwaga techniczna! Niestety Google jakiś czas temu wprowadziło dziwny system i nie możesz sobie po prostu zapisać jpg na dysku. Teraz wyskoczy format WebP. Po co – nie wiem. Można za to kliknąć w zdjęcie, powiększyć je i skopiować z wykorzystaniem prawego klawisza, a potem wkleić od razu do posta czy w inne miejsce. Może też zaznaczyć zdjęcie narzędziem „wycinanie” i zapisać u siebie na dysku.

Opis 1:
Jeśli interesuje Cię permakultura, naturalne uprawy, zdrowe odżywianie – warto zapoznać się z tym artykułem: https://www.wiejskieinspiracje.pl/zrobmy-cos-wielkiego-zmienmy-swiat

Opis 2:
Są ludzie, którzy najpierw mają szalone pomysły, a potem je realizują. Ten pomysł jest również szalony, niezwykły, ale i wartościowy. Warto się z nim zapoznać i wesprzeć. Oto link do całego artykułu: https://www.wiejskieinspiracje.pl/zrobmy-cos-wielkiego-zmienmy-swiat

Opis 3:
Wesprzyj stworzenie największego w Polsce Ogrodu Naturalnego. W podziękowaniu otrzymasz książkę: „ZMIEŃ swój ŚWIAT”. Oto link do całego artykułu: https://www.wiejskieinspiracje.pl/zrobmy-cos-wielkiego-zmienmy-swiat


WSTĘP, którego nie było na wstępie

Rok 2020 odcisnął się na nas bolesnym piętnem. Potem przyszedł 2021 – to samo. Zaczął się 2022… Niestety nie odzyskaliśmy naszego podstawowego źródła dochodu (o tym niżej).

Piszemy artykuły, posty, książki i nagrywamy filmy na Wiejskich Inspiracjach już szósty rok. Tworzymy ponad 200 filmów rocznie, a większość z nich jest dłuższa niż 30 minut. Jednocześnie nasz blog, kanał i media społecznościowe, zdobyły od początku swojego istnienia ponad 60 000 wspaniałych Widzów i Czytelników, czyli WAS Kochani! M.in. przez to, że jest Was tak dużo, przez niezliczoną ilość komentarzy i pozytywnych, wspaniałych wiadomości od Was, wiemy, że to, co robimy jest ważne, wartościowe i potrzebne.

Wasze komentarze pod naszymi filmami:

Wasze komentarze, wsparcie, wesprzyj nas, pomoc,

Wasze komentarze, wsparcie, wesprzyj nas, pomoc,

Wasze komentarze, wsparcie, wesprzyj nas, pomoc,
Wasze komentarze pod naszymi filmami

RABATY od firm i sklepów dla naszych Czytelników

Sytuacja, która wiele zmieniła

Po tym jak przez PLANdemię i działania polskojęzycznego rządu straciliśmy zupełnie nasze podstawowe i najważniejsze źródło dochodu,

POSTANOWILIŚMY

w pełni zająć się tylko prowadzeniem Wiejskich Inspiracji!!!

i zadbaniem o to, by był to kanał jak najbardziej wyjątkowy dla naszych Widzów!

Agatka i Adam z Wiejskich Inspiracji - blog o życiu na wsi, ogrodnictwo, kulinariaChcemy pójść jeszcze o siedmiomilowy krok do przodu, dlatego właśnie postawiliśmy wszystko na jedną kartę, sprzedaliśmy nasze poprzednie siedlisko, a wszystkie pieniądze ze sprzedaży + te zebrane dzięki Waszemu wsparciu, przeznaczyliśmy na kupno nowego siedliska i stworzenie wielkiego Ogrodu Naturalnego i ekosąsiedztwa – miejsca, które będzie inspiracją dla wszystkich, którzy widzą, co się dzieje na świecie i wiedzą, że trzeba poważnych zmian. Chcemy przetrzeć ten szlak i pokazać wszystkim jak to można zrobić. Dzięki temu już za niedługi czas każdy będzie mógł, dzięki udostępnionej przez nas wiedzy, zrobić to samo.

Wiemy, że to skok na bardzo głęboką wodę, ale ktoś musi to zrobić pierwszy, jak na razie idzie nam dość dobrze. Czas pokazać siłę, mądrość i ducha Polaków, prawdziwych Słowian, udowodnić, że można i że nie będą nam jakieś korporacje i nierządy mówiły jak mamy żyć.

Wspieraj nas i nasz polski projekt, pokażmy, że warto iść w tę stronę. Niech się uczy od nas młode pokolenie! To ono potem przejmie pałeczkę.

 

Z góry dziękujemy za każde wsparcie i docenienie naszych działań!

Prosto z naszego ogrodu

 

DZIĘKUJEMY wszystkim wspaniałym ludziom

Dziękujemy Wam za wsparcie, pomoc, życzliwość, motywację. Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę, za każdy przedmiot. Dziękujemy Wam również za każde udostępnienie naszych treści, za komentarze, polubienia, subskrypcje…

Przede wszystkim jednak, dziękujemy za to, że jesteście…

Agatka i Adam z Wiejskich Inspiracji