Wsparcie – czemu o tym piszemy?

Poniżej znajdziesz ważny wstęp – przeczytaj go proszę*. Dziękujemy.

*Przeczytałem wstęp – przenieś mnie od razu do: Wsparcie niefinansowe lub Wsparcie finansowe lub Wsparcie rzeczowe lub Wsparcie przez PATRONITE.

 

Rok 2020 odcisnął się bolesnym piętnem na zdecydowanej większości spośród nas. Dzisiaj każdy odczuwa lub będzie odczuwał konsekwencje sytuacji, która ma miejsce w Polsce i na świecie. W sposób szczególny dotknęła ona i nas. Wierzymy jednak, że uda nam się przejść i te trudności. Zawsze mogliśmy liczyć na Wasze wsparcie, tym razem jednak sytuacja zmusza nas do jeszcze innych kroków. Prosimy, przeczytajcie dalej.

Piszemy artykuły, posty i nagrywamy filmy na Wiejskich Inspiracjach ponad dwa lata oraz na Sam Zrobię prawie rok. Tworzymy ponad 100 filmów rocznie, a większość z nich jest dłuższa niż 30 minut. Jednocześnie nasz blog, kanał i media społecznościowe, zdobyły od początku swojego istnienia ponad 26 tysięcy wspaniałych Widzów i Czytelników, czyli WAS Kochani! M.in. przez to, że jest Was tak dużo, przez niezliczoną ilość komentarzy i pozytywnych, wspaniałych wiadomości od Was, wiemy, że to, co robimy jest ważne, wartościowe i potrzebne.

Wasze komentarze pod naszymi filmami:

Wasze komentarze, wsparcie, wesprzyj nas, pomoc,

Wasze komentarze, wsparcie, wesprzyj nas, pomoc,

Wasze komentarze, wsparcie, wesprzyj nas, pomoc,
Wasze komentarze pod naszymi filmami

Sytuacja, która wiele zmieniła

Imprezy prowadzone przez AdamaDo tej pory udawało nam się pogodzić pisanie czy filmowanie z pracą w gospodarstwie i pracą zawodową. Jednak sytuacja w 2020, jak wszyscy wiemy, zmieniła wszystko. Przez pandemię i działania rządu straciliśmy zupełnie nasze podstawowe i najważniejsze źródło dochodu, czyli prowadzenie imprez (specjalizacja Adama), dzięki któremu byliśmy do tej pory zupełnie niezależni.

Ta sytuacja sprawiła, że stanęliśmy przed kilkoma trudnymi wyborami, ale zdecydowaliśmy postawić wszystko na jedną kartę, wybrać to, co naszym zdaniem najważniejsze, najbliższe naszemu sercu i przede wszystkim to, co niesie najwięcej dobra nie tylko dla nas. Dlatego nasza decyzja jest taka:

Nie poddamy się i nie zrezygnujemy z prowadzenia Wiejskich Inspiracji!!!

Agatka i Adam z Wiejskich Inspiracji - blog o życiu na wsi, ogrodnictwo, kulinariaNie możemy, nie potrafimy i nie chcemy rezygnować z tego, co WAŻNE, z tego, co kochamy, z tego, co jest naszym życiem. Nie ma znaczenia, że być może finansowo nie jest to najlepsza decyzja. Ważniejsze jest przesłanie, misja, a najważniejsi jesteście WY, bo przecież dla kogo, oprócz siebie, kręcimy te zwariowane filmiki??? DLA WAS! 😀

Tego, co cenne, wartościowe i potrzebne nie może przecież zniszczyć obecna sytuacja, prawda? Do tej pory radziliśmy sobie zupełnie sami, nawet nie uruchomiliśmy reklam przy naszych filmach, prawie ich nie było również na blogu.

Teraz pewnie trochę się to zmieni, ale wierzymy, że przy naszej jeszcze cięższej pracy, tworzeniu jeszcze lepszych, wartościowych treści i przy wsparciu naszych Widzów i Czytelników, będziemy mogli działać, pisać i nagrywać dla Was dalej.

To, co robimy można w końcu porównać do „pracy etatowej”. To trochę tak, jakbyśmy byli u Was „zatrudnieni”. I musimy przyznać, że jesteście najlepszymi „szefami”, jakich kiedykolwiek mieliśmy.

Wy z chęcią oglądacie nasze materiały i niejednokrotnie piszecie, że chcecie więcej. Za to my z chęcią będziemy dla Was tworzyć dalej. Jedyne, czego potrzebujemy do tego, to czas i środki. Czas bez problemu znajdziemy mając środki. No i patrzcie – z tego wychodzi, że wystarczą środki, by kontynuować, a nawet tworzyć jeszcze więcej.

Oczywiście mówimy o dobrowolnym wsparciu, a nasze materiały zawsze będą DARMOWE.

Wsparcia, które od Was otrzymamy nie będziemy traktować jednak jako „wypłaty”, którą przeznacza się na przyjemności. Tak, jak każdy, mamy rachunki do zapłacenia, czasem musimy zatankować auto, czy kupić jedzenie dla zwierząt. Chcemy jednak większość cegiełek od Was przeznaczyć na rozwój projektu. Chcemy dokończyć remonty, które pokazujemy Wam w filmach, dopracować ogród, dokupić więcej książek, by móc z nich czerpać wiedzę, a potem przekazywać ją Wam. Myślimy z czasem o napisaniu własnej książki, chcemy zainwestować w kamerę i mikrofon, by nasze filmy miały nie tylko wartościową treść, ale i dobrą jakość. Więcej o naszych celach możecie przeczytać na Patronite. Jedno jest pewne. Żadna złotówka nie zostanie zmarnowana.

Wsparcie a abonament RTV

Można to wsparcie porównać odrobinę z abonamentem RTV. Jeśli oglądasz TV czy słuchasz radia – płacisz abonament. Na czym polega różnica? Abonament jest wymuszony. Czy tego chcesz, czy nie, płacić musisz (przynajmniej oficjalnie). Do tego nie masz zupełnie ŻADNEGO WPŁYWU, na co ten abonament jest przeznaczany. Finał jest taki, że w abonamencie płacisz coraz więcej, a naoglądasz się mnóstwa reklam, nie wiedząc nawet do kogo trafią Twoje pieniądze (choć łatwo się domyśleć). Wsparcie to zupełnie co innego – pomagasz lub płacisz tylko temu, kogo lubisz, kogo chcesz wesprzeć, Twoje pieniądze trafiają tylko do tej osoby, płacisz dowolną, dobrowolną, niewymuszoną sumę i możesz się spodziewać coraz więcej treści, które lubisz. Ba, jako Patron sam masz wpływ na to, jakie treści się pojawią (a to dzięki specjalnej, tajnej grupie dla Patronów).

Jeśli podobają Ci się nasze filmy i inne treści, jeśli uważasz, że to, co robimy jest przydatne, wartościowe i potrzebne, jeśli masz taką możliwość – wesprzyj nasz projekt cegiełką – dowolną kwotą, którą uznasz za słuszną i adekwatną. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz również wspomóc nas niefinansowo. Możesz oczywiście wspierać nas również obydwoma sposobami.

Każda cegiełka od naszych Widzów i Czytelników pozwoli nam kontynuować rozpoczęte dzieło. Jednocześnie postaramy się odwzajemnić nie tylko nowymi treściami, ale również nagrodami, upominkami, naszymi produktami, a także nowymi możliwościami wymienionymi poniżej.

Z góry dziękujemy za każde wsparcie i docenienie naszej radosnej twórczości!

Prosto z naszego ogrodu

WSPARCIE niefinansowe – jak możesz nas wesprzeć

Jeśli doceniasz to, co robimy, chcesz nas wesprzeć, a nie możesz sobie pozwolić na wsparcie finansowe – znakomicie to rozumiemy. Zobacz, jak możesz wesprzeć nas bez pieniędzy.

Co możesz zrobić:

1. Daj łapkę w górę, polub i skomentuj nasze filmy, posty, zdjęcia i artykuły.

Jak to działa i dlaczego jest ważne?

Algorytmy, to „systemy”, przede wszystkim „Gugla” i mediów społecznościowych, sprawdzające strony pod różnymi kątami. Przede wszystkim algorytmy sprawdzają, czy dana strona, film, wpis, czy post są popularne wśród oglądających. Jak to robią? Najprościej pisząc – sprawdzają ilość reakcji. Konkretnie i w kolejności wg stopnia ważności: sprawdzają ilość udostępnień, następnie ilość komentarzy i na końcu ilość polubień. Biorą też pod uwagę czas przebywania na danej stronie lub czas oglądania danego filmu. Jeśli algorytmy odnotują duże zainteresowanie czytelników czy widzów, uznają taki materiał za wartościowy i promują go, pokazując w podpowiedziach, wynikach wyszukiwania, czy na tablicach mediów społecznościowych. Jeśli twórca ma włączone np. reklamy i oglądalność jego materiałów dzięki temu jest większa, zarobi również parę groszy więcej.

2. Zasubskrybuj nasze kanały z dzwoneczkiem (opcja: „wszystko”), dzięki czemu otrzymasz powiadomienia o nowych filmach.
3. Udostępnij nasz film, post czy artykuł na swojej stronie, profilu społecznościowym, bądź w innym miejscu.
4. Abyśmy mogli nie tylko rozwinąć kanał, ale i zarobić parę groszy na naszej pracy, możesz nie wyłączać i nie skracać reklam, które się pojawiają przed, po i w czasie filmu, a jeśli masz włączonego adblocka, możesz go dla nas wyłączyć. YT dzieli się z twórcami prowizją za reklamy. Wprawdzie to grosze, ale „grosz do grosza”… 😉
5. Polub nas na FB, obserwuj na IG, odwiedzaj naszego bloga. Wszędzie tam również czekamy na Twoje komentarze:

FB: www.facebook.com/WiejskieInspiracjePL
INSTAGRAM: www.instagram.com/wiejskieinspiracje.pl
YOUTUBE Wiejskie Inspiracje: www.youtube.com/WiejskieInspiracjePL
YOUTUBE Sam Zrobię: www.youtube.com/SamZrobięDoDomuiOgrodu
BLOG: www.WiejskieInspiracje.pl
Jeśli chcesz do nas napisać: E-mail: kontakt@WiejskieInspiracje.pl

Wszystko, co wymieniłem powyżej, zupełnie nic Cię nie kosztuje, a nam na pewno pomoże. Zresztą, wszystkie powyższe punkty możesz stosować pod filmem każdego Twórcy, którego lubisz i cenisz. To naprawdę pomaga. Sami to wszystko robimy, gdy oglądamy kogoś, kogo bardzo lubimy – lajkujemy, komentujemy, udostępniamy, oglądamy do końca, nie przewijamy reklam…

WSPARCIE finansowe

Pamiętaj, że nasze treści były, są i będą zawsze darmowe. Nie musisz za nie płacić. Jeśli jednak doceniasz to, co robimy, chcesz nas wesprzeć, nagrodzić, zmotywować do dalszej pracy, pomóc temu projektowi utrzymać się i rozwijać – każda cegiełka jest dla nas ważna i za każdą z całego serca dziękujemy.

Patronite Wiejskie InspiracjePatronite

Jeśli chcesz nas wesprzeć przez Patronite, czyli serwis poświęcony społecznemu modelowi finansowania twórców i artystów, KLIKNIJ TUTAJ. Jeśli masz już swój profil Patrona, z pewnością będzie Ci łatwo dołączyć nas do grona wspieranych osób.

W Patronite przygotowaliśmy obszerny zestaw progów wsparcia (różnej wielkości cegiełek), a w ramach naszej wdzięczności za Twoją pomoc, przygotowaliśmy różne nagrody i niespodzianki dostępne tylko dla Patronów.

Zdajemy sobie również sprawę, że nie każdy ma ochotę i możliwości, by korzystać z powyższego serwisu. Dlatego poniżej przygotowaliśmy prostszą formę wsparcia, przy zachowaniu tych samych nagród, które są w Patronite.

Bezpośrednio

Dla wszystkich, którzy nie chcą, bądź nie mogą korzystać z Patronite, a być może chcieliby przekazać nam wsparcie bezpośrednio, mamy inne rozwiązanie. Poniżej podamy Wam bezpośredni numer konta bankowego, na które można przelać dowolną kwotę z dopiskiem w tytule przelewu: „Darowizna„. Szczególnie dziękujemy za regularne, np. comiesięczne wsparcie.

Jak wcześniej wspomnieliśmy – wszystkie nagrody i niespodzianki dla wspierających nas, będą identyczne jak na Patronite. Poniżej pojawi się lista cegiełek i nagród. Może któraś szczególnie przypadnie Wam do gustu 😉

Dane do przelewu:

Adam Jakubiak
PL 79 1160 2202 0000 0002 8117 9781
Bank Millennium, koniecznie z dopiskiem w tytule przelewu: Darowizna
Jeśli wpłacisz którąś z cegiełek – napisz do nas wiadomość e-mail na adres: kontakt@wiejskieinspiracje.pl byśmy mogli przekazać Ci nagrodę/nagrody.

Wysokości cegiełek + nagrody

 • Nasza radosna twórczośćCegiełka 5 zł – Dostęp do tajnej grupy FB dla Patronów, na której pojawiać się będą nigdzie indziej nie publikowane filmy, zdjęcia i informacje. Do tego Patroni będą mogli rozmawiać z nami i między sobą mniej oficjalnie oraz mieć realny wpływ na tematykę naszych artykułów i filmów.
 • Cegiełka 10 zł – Czeka na Ciebie nagroda z punktu 1 + umieszczenie na liście Patronów na naszym blogu (nawet ze zdjęciem, jeśli sobie życzysz – byłoby miło pokazać wszystkich wspaniałych ludzi, którzy nas wspierają).
 • Cegiełka 25 zł – Czekają na Ciebie nagrody z punktu 1 i 2 + udział w LIVE / Q&A z nami, tylko dla Patronów, raz w miesiącu.
 • Wiejskie Inspiracje - blog o życiu na wsiCegiełka 50 zł – Czekają na Ciebie nagrody z punktu 1, 2 i 3 + zostaniesz wymieniony na liście Patronów (jeśli się zgodzisz, nawet ze zdjęciem), która będzie pojawiać się na końcu naszych filmów.
 • Cegiełka 100 zł – Czekają na Ciebie nagrody z punktu 1, 2, 3 i 4 + eko torba z naszym ziemniaczkiem Pyrkiem. Na zakupy, na plażę, do lasu, do ogrodu. Będziesz eko jak my, rezygnując z reklamówek plastikowych.
 • Cegiełka 120 zł – Czekają na Ciebie nagrody z punktu 1, 2, 3 i 4 + prawdziwy, wiejski, emaliowany kubek z naszym ziemniaczkiem Pyrkiem. Od teraz będziesz mógł każdy nasz film oglądać z ulubionym napojem w naszym kubku. Nawet ze zsiadłym mlekiem 😉
 • Cegiełka 150 zł – Czekają na Ciebie nagrody z punktu 1, 2, 3 i 4 + wiejski fartuch z naszym ziemniaczkiem Pyrkiem! Do kuchni, do ogrodu, do prac majsterkowicza. Z przyjemnością zobaczymy Twoje zdjęcie w tym fartuchu, jeśli nam prześlesz.
 • Cegiełka 250 zł – Czekają na Ciebie nagrody z punktu 1, 2, 3 i 4 + do wyboru dwie z poniższych nagród, które własnoręcznie przygotowujemy:
  – duży zestaw nasion kolekcjonerskich, pochodzących z naszych upraw*,
  – zestaw 5 sadzonek warzyw i/lub owoców z naszych upraw*,
  – duża paczka inspirującej herbaty naszej autorskiej kompozycji, której większość składników pochodzi z naszych upraw*,
  – zestaw 3 różnych słoików przetworów z warzyw i/lub owoców z naszego ogrodu*.*Dostępność powyższych nagród zależy od pory roku oraz innych czynników, dlatego prosimy wcześniej o skonsultowanie z nami Twojego wyboru. Na pewno sprawimy, że będziesz zadowolony.
 • Cegiełka 500 zł – Czekają na Ciebie nagrody z punktu 1, 2, 3 i 4 + ZAPRASZAMY CIĘ DO NAS na wieś! Na cały dzień!* Poznamy się, zobaczysz nasze siedlisko, pozwiedzasz ogród, może nawet razem pozrywamy borówki, czy pomidory. Oczywiście zapraszamy Cię również na wiejski obiad, który sami ugotujemy. Do tego czeka na Ciebie jeszcze kilka niespodzianek, z których część zabierzesz ze sobą do domu.*Oczywiście termin i wszystkie szczegóły ustalimy w czasie rozmowy telefonicznej.
 • Cegiełka 1000 zł Jeśli masz firmę/biznes, który jest zgodny z wyznawanymi przez nas zasadami i wartościami – zapraszamy do współpracy. Wesprzesz nasz projekt cegiełką i jednocześnie wypromujesz swój produkt/usługę w naszych mediach.
  Napisz do nas wiadomość e-mail, a dogadamy szczegóły.Jeśli jesteś osobą prywatną i chcesz nas wesprzeć tą lub większą cegiełką – jesteś dla nas jak SUPERBOHATER! Regularne wsparcie o tej wysokości pozwoli nam nie tylko kontynuować projekt, ale również zainwestować, np. w znacznie lepszy sprzęt nagraniowy. DZIĘKUJEMY i chcemy odwdzięczyć się jeszcze bardziej, dlatego czekają na Ciebie nagrody ze wszystkich punktów* + ZAPRASZAMY CIĘ DO NAS na wieś! Na cały dzień!* Poznamy się, zobaczysz nasze siedlisko, pozwiedzasz ogród, może nawet razem pozrywamy borówki, czy pomidory. Oczywiście zapraszamy Cię również na wiejski obiad, który sami ugotujemy. Do tego czeka na Ciebie jeszcze kilka niespodzianek, z których część zabierzesz ze sobą do domu.

  *Oczywiście wszystkie szczegóły, terminy, itp. ustalimy w czasie rozmowy telefonicznej.

 

Wsparcie rzeczowe

Być może masz jakiś sprzęt, narzędzia, materiały i inne rzeczy, które są Ci już zupełnie niepotrzebne, zajmują miejsce, a nam mogłyby się przydać??? To również jest fantastyczny sposób na pomoc. Jest wiele rzeczy, które z pewnością przydałyby się, a jednocześnie wiemy, że przez obecną sytuację nie możemy sobie na nie pozwolić. A jeśli masz firmę, która ma w ofercie przydatne dla nas rzeczy, z przyjemnością zareklamujemy ją w zamian za pomoc.

Co by się przydało?

Praca i remontyChcemy w tym roku wyremontować i wyposażyć warsztat, zwłaszcza w kierunku pracy z drewnem, więc przydałyby się narzędzia, elektronarzędzia, materiały, itp. Do ogrodu brakuje nam jakiejś większej kosiarki, marzeniem byłby mały traktorek z kosiarką, przyczepką, itp. Czekają nas kolejne remonty (zwłaszcza stodoła i dachy budynków, które niestety są w kiepskim stanie), a przy remontach wiadomo – wszystko może się przydać.

Agatka zajęła się również odnawianiem mebli. Mamy nadzieję, że dzięki tej pracy uda się również trochę zarobić. Renowacja mebli, zwłaszcza doprowadzenie ich do idealnego stanu, to trudne zajęcie, wierzymy jednak, że będą chętni na zakup odnowionych mebli spod ręki Agatki. A może u Ciebie na strychu lub w piwnicy zalega jakiś antyk, staroć, z którym nic już nie zrobisz, a jest warty uwagi?

Jak widzicie – pomysłów jest sporo. I z pewnością każdy z Was będzie miał 10 kolejnych. Staramy się działać i nie siedzieć z założonymi rękoma, czekając na mannę z nieba. Wiadomo jednak, że przy wsparciu życzliwych osób będzie nam trochę łatwiej.

Współpraca

Już niedługo pojawi się specjalna podstrona dotycząca współpracy z firmami, producentami, sklepami i innymi. Poinformujemy o tym tutaj.

DZIĘKUJEMY wszystkim wspaniałym ludziom

Dziękujemy Wam za wsparcie, pomoc, życzliwość, motywację. Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę, za każdy przedmiot. Dziękujemy Wam również za każde udostępnienie naszych treści, za komentarze, polubienia, subskrypcje…

Przede wszystkim jednak, dziękujemy za to, że jesteście…

Agatka i Adam z Wiejskich Inspiracji