ODDAM ZA DARMO, czyli jak mieć coś nie płacąc

ODDAM ZA DARMO

Fajne są promocje, obniżki, wyprzedaże, wietrzenie magazynów, black friday’e, black week’i i inne okazje, które nie rujnują nam kieszeni (czy aby na pewno?). Ale równie fajna, a nawet fajniejsza jest opcja ODDAM ZA DARMO. Tylko, że czasem oczywiście trzeba się naszukać, czasem poczekać, aż się trafi coś szczególnego. Ale jakby na to nie patrzeć, można mieć coś za darmo. Poniżej opisuję dokładnie jak to zrobić. Mam nadzieję, że i Ty zostawisz komentarz na końcu artykułu i napiszesz czy może już udało Ci się coś zdobyć za darmo? A może podzielić się jak to zrobiłeś?

Zaprenumeruj koniecznie ten blog – nie przegapisz kolejnych wpisów ( ➡ po prawej ➡ ).

Oddam za darmo – opcja 1

Gazeta zdrowie prosto z natury za darmoDzielę się z Wami czym mogę, więc jeśli pojawia się opcja oddam za darmo, a nie ja coś oddaję, to również Wam przekazuję. Kilka razy już informowałem Was, że można otrzymać bezpłatnie pierwszy numer magazynu “Zdrowie prosto z natury” a dodatkowo również książkę “Metody holistyczne i alternatywne w leczeniu raka” również bezpłatnie.

Przesyłka tych broszur również jest zwolniona z opłat. Jeśli magazyn Wam się spodoba można kontynuować dalej płatną prenumeratę (lub komuś dać w prezencie taką prenumeratę) lub jeśli nie zechcecie kontynuować to macie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki na rezygnację. Bez zobowiązań. Gazety i książki nie musicie zwracać. Zostają dla Was.

Także pierwsza opcja oddam za darmo jest! Wystarczy kliknąć TUTAJ lub w zdjęcie i podać w formularzu na końcu strony na jaki adres mają przesłać paczkę.

Więcej mówię o tym w filmie: 

Oddam za darmo – opcja 2

uwaga śmieciarka jedzie - oddam za darmoSą ludzie na tym świecie (i dobrze, że tacy są), którzy nie tworzą setek kilogramów śmieci każdego roku. Innymi słowy nie wyrzucają wszystkiego jak leci na śmietnik i nie kupują bezmyślnie wszystkiego tylko dlatego, że było na promocji. Być może trochę w imię idei ZERO WASTE, być może dlatego, że po prostu szkoda wyrzucać niektóre rzeczy tylko dlatego, ze komuś są już niepotrzebne, a przecież wciąż są dalej dobre. Dlatego powstają specjalne grupy osób, które wzajemnie się informują, że mają coś do oddania i jeśli ktoś chce – może to po prostu odebrać – bezpłatnie. Dzięki temu m.in. wiele przydatnych gadżetów, mebli, książek czy sprzętów przybyło na naszym siedlisku. Wiele również podobnych rzeczy będę sam miał do oddania w przyszłości.

Takie działanie jest również jak najbardziej ekologiczne – w końcu przyczynia się to do znacznego zmniejszenia ilości śmieci i potrzeby utylizacji. Pośrednio przyczynia się to również do zmniejszenia ilości produkowanych dóbr – oczywiście w bardzo minimalnym zakresie, ale jednak. W końcu gdy spada popyt, po jakimś czasie spada również podaż. Tak jest np. z produkcją mięsa, o której piszę czasem na naszym FB. Im większa jest ilość wegetarian lub wszystkożerców ograniczających spożywanie mięsa, tym bardziej zmniejsza się liczba zabijanych zwierząt. Wg różnych danych średnio o około 500 mln rocznie. To i tak długa droga, gdyż zabijanych jest około 70 mld zwierząt rocznie… Ale to i tak dobra droga – podobnie jest ze śmieciami. Używając rzeczy przez kolejne osoby, zamiast je wyrzucać, powoli zmniejsza się też liczba śmieci. Używając własnego kubka w kawiarni zamiast plastikowego – podobnie, itd.

Co można zdobyć ZA DARMO dzięki takiej inicjatywie?

Meble, ubrania, sprzęty domowe, ogrodnicze, sprzęt AGD, RTV, książki, rowery, wyposażenie domu, warsztatu, części do aut, materiały budowlane, drewno, rośliny, jedzenie i wiele, wiele więcej…

Grupy, które znam, są na Facebooku i codziennie można na nich znaleźć tysiące rzeczy, które po prostu możecie wziąć za darmo. O całej idei mówię w filmie poniżej, a w jego opisie znajdziecie wszystkie niezbędne linki. Każde większe miasto ma swoją grupę, więc nie trzeba daleko jeździć po odbiór. Ja sam jestem w grupach z Warszawy, Piaseczna, Grójca i Wyszkowa.

Subskrybuj nasz kanał – będzie więcej wartościowych filmów.

GRUPY TEMATYCZNEWIEJSKICH INSPIRACJI

Jak zawsze czekam na Wasze komentarze poniżej. Dajcie znać czy odebraliście magazyn i książkę oraz  jak Wam się podoba idea dawania przedmiotom drugiego życia. A może znacie inne miejsca, gdzie idea ODDAM ZA DARMO jest stosowana? Dzięki.


Na wszyst­kie Wasze komentarze, opinie czy pyta­nia odpo­wiemy z pewnością i z przyjemnością. Pamię­tajcie tylko, by w cza­sie doda­wa­nia komen­tarza zazna­czyć okienka:Powiadamiaj mnie o wpisach

– wtedy dosta­niecie powia­do­mie­nie, że ja lub inni czytelnicy odpo­wie­dzieli na Wasz komen­tarz – będziemy mogli kon­ty­nu­ować roz­mowę.


Zasubskrybujcie koniecznie kanał YT Wiejskich Inspiracji: – to tam teraz pojawia się bardzo dużo filmów – czasem nawet po 2 dziennie.

 

ZOBACZ też: Prezentacja naszego wiejskiego domu
Wielkie sprzątanie
Podziel się z nami swoją historią przeprowadzki na wieś – ZOBACZ JAK

Adam z Wiejskie Inspiracje

 

 

Pozdrawiam serdecznie 😉

Adam

 


Zapisz się również do wiejskiego, inspirującego Newslettera:


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments