Amatorska uprawa warzyw i owoców - książka poradnik

Amatorska Uprawa Warzyw i Owoców – recenzja książki

Amatorska Uprawa Warzyw i Owoców

Kto już czytał moje recenzje, ten wie, że po pierwsze wybieram książki ciekawe, po drugie wartościowe i wnoszące coś w nasze życie. A po trzecie nie lubię pisać zwykłych szablonowych recenzji. Dlatego, gdy tylko wpadła mi w ręce Amatorska Uprawa Warzyw i Owoców, autorstwa Marka Weczerka, postanowiłem zacząć tę recenzję zupełnie inaczej, można nawet powiedzieć, że całkowicie od końca… A propos końca – przeczytaj do końca, a dowiesz się jak otrzymać książkę z bonusem!

Amatorska uprawa warzyw i owoców - książka poradnik
Kup TUTAJ

Na początku powiem prawdę i tylko prawdę

Ta książka dobrze leży w łapce… Po prostu. Dobry format, świetne wydanie, przyjemna okładka, materiałowa zakładka do stron, książka szyta – po prostu świetnie wygląda. No ale na wyglądaniu i  leżeniu w łapce skończyć się nie może, trzeba przecież zajrzeć do środka. Tak na poważnie, ta książka jest naprawdę dobrze wydana. Świetne ułożenie treści, wyraźna czcionka, ogromna ilość przepięknych zdjęć, ilustrujących równie bogate treści. To wszystko sprawia, że ten poradnik musi się spodobać czytelnikowi. A czy jest równie dobra merytorycznie??? Oto jest pytanie…

Książka nie tylko dla amatorów

To, co najważniejsze – Amatorska Uprawa Warzy i Owoców – to same konkrety, bez przeciągania, lania wody i niepotrzebnych dygresji. To czego chcesz się dowiedzieć, masz od razu podane na tacy. Jak dane drzewo owocowe rośnie, w jakim gruncie, na jakim stanowisku, w jakim sąsiedztwie, jak nawozić, jak dbać, kiedy zbierać owoce, jakie są odmiany, itp. To samo z warzywami. Sama esencja. I o to chodzi. Brawo autor!

Nie jestem w temacie ogrodnictwa nowicjuszem. Może jeszcze nie ekspertem, ale zdecydowanie też nie amatorem. I przyznam, że dowiedziałem się z recenzowanej książki sporo nowych zagadnień, a większość od razu wdrożyłem w życie, przy okazji tworzenia zupełnie od podstaw mojego nowego, drugiego ogrodu. Tego ogrodu, który nazywam tym z prawdziwego zdarzenia. Cóż, trzeba też przyznać, że w zeszłym roku popełniłem kilka błędów, choćby przy sadzeniu drzew owocowych. Mając wtedy w ręku książkę Marka, mógłbym tych błędów uniknąć. Jednak jestem na etapie sadzenia kolejnych 200 drzewek owocowych i tu błędów już nie będzie, właśnie dzięki poradom z książki. Dlatego jestem przekonany, że znaczna część treści przyda się również bardziej zaawansowanym ogrodnikom.

Nie tylko warzywa i owoce

Omówienie poszczególnych gatunków i odmian warzyw i owoców oraz charakterystyka ich uprawy, to oczywiście główne zadanie poradnika Amatorska Uprawa Warzyw i Owoców autorstwa Marka WeczerkaAle to nie wszystko! Autor znacznie rozszerzył zagadnienia ogrodnictwa pod właśnie początkujących ogrodników, ale również pod osoby, które ogród chciałyby przekształcić czy odświeżyć. Właśnie dlatego znajdziesz obszerny dział z podstawami ogrodnictwa. Spojlerując nieco spis treści, znaleźć możesz:

  • Planowanie ogroduAmatorska uprawa warzyw i owoców - książka poradnik - książka poradnik
  • Poznaj swoją glebę
  • Nawożenie
  • Płodozmian
  • Przedplon i poplon
  • Rośliny fitosanitarne
  • Dobre i złe sąsiedztwo
  • Terminy upraw
  • Uprawa balkonowa i tarasowa

Trudności i problemy napotkane w ogrodzie

Tak jak powyższy tytuł, brzmi również kolejny dział poradnika. Znajdziemy w nim wszystko o chorobach, szkodnikach, ogrodowych sprzymierzeńcach czy domowych sposobach wspierających zdrowie roślin. Konkretne omówienie i profesjonalne zdjęcia pomogą Ci rozpoznać, co ewentualnie dolega Twoim warzywom i owocom. Z tym działem warto się szczególnie zapoznać, a w razie dostrzeżenia pierwszych symptomów w ogrodzie, szybko sięgnąć po książkę, by w porę zapobiegać.

Na półkę, na prezent + bonus

Książka o uprawie warzyw i owoców Marka Weczerka to moim zdaniem obowiązkowa pozycja na półkę z książkami prawdziwego fana ogrodnictwa, ale i dopiero początkującego amatora. Ten poradnik, to również znakomity pomysł na prezent (np. na zajączka – przyda się wiosną szczególnie).

“Amatorska uprawa warzyw i owoców” + specjalny GRATIS dla naszych czytelników – zestaw kolekcjonerskich nasion pomidorów autora książki. Jeśli w czasie składania zamówienia, dopiszesz w wiadomości “Wiejskie Inspiracje” – książka + kolekcjonerskie nasiona powędrują do Ciebie. Sprawdź TUTAJ.

Nie pozostaje mi już teraz nic innego, jak tylko życzyć Wam wyjątkowej lektury i samych sukcesów w ogrodzie.


blog wiejski, życie na wsi, wiejskie życie, blog o wsi, zdrowe odżywanie, ogrodnictwo

Adam

Facet, który kolekcję książek ogrodniczych
powiększył o kolejną pozycję 😉

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments