Olejki eteryczne

Olejki eteryczne to naturalne substancje lotne, które są wytwarzane przez rośliny. Mają ogromną ilość zastosowań, głównie zdrowotnych. Stosuje się je w aromaterapii. Te, które prezentujemy są w pełni naturalne, bez sztucznych dodatków i macie na nie 10% rabatu na hasło: Pyrek.

olejki eteryczne z rabatem 10 procent - lawenda, sosna, eukaliptus, trawa cytrynowa, mięta, goździki, limonka, pomarańcza, cynamon,

RABAT: HASŁO RABATOWE:
10% Pyrek PRZEJDŹ DO SKLEPU
    WSZYSTKIE RABATY

Jak skorzystać z rabatu?

Kupując olejki eteryczne w sklepie internetowym producenta – w koszyku zamówień zaznacz pole “Masz kod promocyjny?” a następnie wpisz poniżej hasło – Pyrek. Naciśnij przycisk “Dodaj“, rabat naliczy się automatycznie. Zapamiętaj hasło i PRZEJDŹ DO SKLEPU.

Rabat obowiązuje na WSZYSTKIE PRODUKTY w sklepie producenta, z wyjątkiem produktów promocyjnych oraz: na wyciskarki poziome Alfa Pure, obowiązuje rabat 8% na hasło: Pyrek-8. A na prasy do oleju obowiązuje rabat 5% na hasło: Pyrek-5.


Olejki eteryczne i ich działanie przeciw owadom

▬► Lista olejków eterycznych, ze wskazaniem na konkretne owady, które są najskuteczniej odstraszane przez olejki:

olejki eteryczne, olejki eteryczne na owady, olejki eteryczne przeciw owadom, olejki na owady, olejki na komary, olejki na muchy, olejki eteryczne na kleszczemięty pieprzowej: komary, mrówki, muchy;
eukaliptusowy: komary, pchły, kleszcze, meszki;
cytrynowy: komary, muchy, meszki;
lawendowy: komary, mole, kleszcze;
drzewa herbacianego: pchły, kleszcze, pluskwy;
geraniowy: komary, muchy, pchły;
cytrynowo-eukaliptusowy: komary, meszki, pchły;
mięty pieprzowej i lawendowy: mrówki, komary, mole;
pomarańczowy: mrówki, muchy, komary;
cedrowy: mole, pluskwy, meszki;
waniliowy: meszki.

Olejki eteryczne i ich zastosowania

Olejki eteryczne to naturalne substancje lotne, które są wytwarzane przez rośliny. Są one złożone z różnych związków chemicznych, takich jak aldehydy, ketony, alkohole, fenole, terpeny i estry, które nadają im charakterystyczny zapach.

Olejki eteryczne – zastosowania i właściwości:

 1. Aromaterapia*: olejki eteryczne są stosowane w aromaterapii, aby poprawić nastrój, stan psychiczny i zdrowotny organizmu.
 2. Kosmetyki: olejki eteryczne są często stosowane w kosmetykach, takich jak kremy do twarzy, szampony i balsamy, ze względu na ich właściwości pielęgnacyjne i odżywcze.
 3. Medycyna: niektóre olejki eteryczne mają właściwości lecznicze i mogą pomóc w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, stany zapalne, infekcje, problemy z układem pokarmowym i wiele innych.
 4. Odstraszanie insektów: niektóre olejki eteryczne, takie jak olejek z mięty pieprzowej lub cytryny, mogą odstraszać owady.
 5. Środki czyszczące: olejki eteryczne mogą być stosowane jako naturalne środki czyszczące do usuwania plam, usuwania zapachów i dezynfekcji powierzchni.

 

* Aromaterapia to forma terapii z zastosowaniem olejków eterycznych, które są naturalnymi, roślinnymi olejkami o intensywnym zapachu i różnorodnych właściwościach terapeutycznych. Aromaterapia polega na inhalowaniu zapachów olejków eterycznych lub aplikowaniu ich na skórę w celu osiągnięcia korzyści zdrowotnych, fizycznych i emocjonalnych.

W aromaterapii stosuje się różne metody aplikacji olejków, takie jak:

 1. Inhalacja aromatyczna – zapach olejków eterycznych jest wdychany w powietrzu, poprzez dyfuzję lub poprzez kroplę olejku na chusteczkę lub poduszkę. Można również wykorzystać nawilżacz powietrza, dzięki któremu zapach olejku rozejdzie się w całym domu, jednocześnie nawilżając powietrze. Znajdziesz go TUTAJ (hasło rabatowe działa również na nawilżacz).
 2. Aplikacja na skórę – olejki eteryczne są rozpuszczane w nośniku, takim jak olej kokosowy lub masło shea, a następnie stosowane na skórę poprzez masaż lub kąpiel.
 3. Aplikacja przez układ pokarmowy – olejki eteryczne są dodawane do kapsułek lub spożywane w niewielkich ilościach z wodą lub sokiem.

Aromaterapia może być stosowana do łagodzenia stresu, poprawy nastroju, redukcji bólu, łagodzenia objawów chorób skórnych, wzmocnienia odporności, a także do poprawy jakości snu i dobrej kondycji fizycznej i emocjonalnej. Warto jednak pamiętać, że olejki eteryczne są bardzo skoncentrowane i należy stosować je z umiarem oraz skonsultować się z lekarzem lub specjalistą przed rozpoczęciem terapii.


Właściwości olejków eterycznych

Oto kilka przykładowych olejków eterycznych i ich niektóre właściwości (w ofercie sklepu znajdziesz aż 42 różne olejki):

 1. Olejek lawendowy – łagodzi stres i niepokój, poprawia jakość snu, łagodzi bóle głowy, działa kojąco na skórę, ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze.
 2. Olejek miętowy – pomaga w leczeniu bólu głowy i migren, łagodzi objawy choroby lokomocyjnej, działa przeciwwymiotnie i przeciwzapalnie.
 3. Olejek z drzewa herbacianego – działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo, łagodzi trądzik i inne problemy skórne, pomaga w leczeniu infekcji drożdżakowych.
 4. Olejek eukaliptusowy – działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, pomaga w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, łagodzi ból gardła, pomaga w leczeniu kaszlu.
 5. Olejek cytrynowy – działa oczyszczająco i tonizująco, pomaga w walce z cellulitem i innymi problemami skórnymi, ma właściwości antyoksydacyjne.
 6. Olejek goździkowy – działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, pomaga w leczeniu bólu zęba i innych problemów z jamą ustną, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo.
 7. Olejek rozmarynowy – pobudza krążenie krwi, pomaga w leczeniu bólu mięśni i stawów, łagodzi bóle głowy, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
 8. Olejek geraniowy – działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, łagodzi objawy menopauzy, pomaga w leczeniu problemów skórnych, takich jak trądzik i egzema.
 9. Olejek jałowcowy – działa moczopędnie i przeciwbakteryjnie, może być stosowany do leczenia infekcji dróg moczowych i problemów z nerkami.
 10. Olejek różany – działa kojąco na skórę, może być stosowany do pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej, łagodzi objawy trądziku i innych problemów skórnych.

Dostępne w sklepie olejki:

🌱 Olejek anyżowy
🌱 Olejek bergamotkowy
🌱 Olejek cedrowy
🌱 Olejek cynamonowy
🌱 Olejek Cytronella
🌱 Olejek cytrynowy
🌱 Olejek drzewa herbacianego
🌱 Olejek drzewa różanego
🌱 Olejek eukaliptusowy
🌱 Olejek geraniowy
🌱 Olejek goździkowy
🌱 Olejek grapefruitowy
🌱 Olejek jałowcowy
🌱 Olejek jodłowy
🌱 Olejek jodłowy (z jodły syberyjskiej)
🌱 Olejek kamforowy
🌱 Olejek kajeputowy
🌱 Olejek kolendrowy
🌱 Olejek koperkowy
🌱 Olejek lawendowy
🌱 Olejek Lemongrass
🌱 Olejek limonkowy
🌱 Olejek mandarynkowy
🌱 Olejek melisowy
🌱 Olejek miętowy
🌱 Olejek z mięty pieprzowej
🌱 Olejek Neroli
🌱 Olejek Niaouli
🌱 Olejek Oregano
🌱 Olejek paczulowy
🌱 Olejek Petitgrain
🌱 Olejek pomarańczowy
🌱 Olejek rozmarynowy
🌱 Olejek sosnowy
🌱 Olejek sandałowy
🌱 Olejek szałwiowy
🌱 Olejek świerkowy
🌱 Olejek tymiankowy
🌱 Olejek waniliowy
🌱 Olejek Wintergreen
🌱 Olejek Ylang-ylang
🌱 Olejek z zielonej cytryny

 

RABAT: HASŁO RABATOWE:
10% Pyrek PRZEJDŹ DO SKLEPU
    WSZYSTKIE RABATY

 


 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ Z RABATAMI