Piwonie oraz szkółka roślin ozdobnych i owocowych

Już niedługo w naszym ogrodzie pojawią się PIWONIE – kwiaty, które mogą rosnąć kilkadziesiąt lat w jednym miejscu i zachwycać swym urokiem. Skorzystaliśmy ze szkółki roślin wodnych, ozdobnych i bylin Peonygarden. Jeśli chcesz również skorzystać pamiętaj o magicznym haśle: Wiejskie Inspiracje. To hasło powoduje, że do Twojego zamówienia zostaną dołączone GRATISY. 

Piwonie, peonie, peony garden, szkółka roślin ozdobnych

RABAT: HASŁO RABATOWE:
GRATISY Wiejskie Inspiracje
PRZEJDŹ DO SKLEPU
    WSZYSTKIE RABATY

Jak skorzystać z gratisów?

Zadzwoń do właściciela szkółki, Pana Krzysztofa Kruszewskiego – tel. 604 232 874 i porozmawiaj o tym, czego potrzebujesz lub umów się na spotkanie w szkółce (Skępe, ul. Polna 21 A). Nie zapomnij powiedzieć hasło – Wiejskie Inspiracje, dzięki czemu do Twojego zamówienia zostaną dołączone gratisy.

Jeśli interesują Cię lilie wodne – sprawdź TUTAJ.


PIWONIE – piękno roślin ozdobnych

Piwonie, peonie, peony garden, szkółka roślin ozdobnych

Piwonie to jedne z najbardziej cenionych i popularnych kwiatów ogrodowych, znane ze swoich dużych, pachnących kwiatów i długiego okresu życia jako rośliny. Mogą przybierać różne formy, od prostych do pełnych, i występują w szerokiej gamie kolorów, w tym białym, różowym, czerwonym i żółtym. Piwonie dzielą się na dwie główne kategorie: piwonie krzewiaste (Paeonia lactiflora) i piwonie drzewiaste (Paeonia suffruticosa), a także istnieją hybrydy obu typów. Oto kilka z najpopularniejszych odmian piwonii:

Piwonie Krzewiaste (Paeonia lactiflora)

  1. ‘Sarah Bernhardt’ – Ta odmiana jest wyjątkowo popularna, z dużymi, pełnymi kwiatami o delikatnym różowym kolorze i słodkim zapachu. Kwitnie późno w sezonie i jest doskonała do cięcia.
  2. ‘Carol’ – Carol to odmiana piwonii charakteryzująca się dużymi, pojedynczymi kwiatami o intensywnie czerwonym kolorze, które dodają dramatyzmu i głębi każdej kompozycji ogrodowej.
  3. ‘Gardenia’ – Piwonia ‘Gardenia’ przypomina kwiaty gardenii dzięki swoim kremowo-białym, pełnym kwiatom, które delikatnie różowieją przy dojrzewaniu, oferując subtelny zapach i elegancką prezencję.
  4. ‘Pink Charm‘ – wyróżnia się dużymi, atrakcyjnymi kwiatami o głębokim różowym kolorze z ciemniejszymi plamkami u nasady płatków, co czyni ją wyjątkowo urokliwą odmianą wśród piwonii.

Hybrydy

‘Itoh’ – Hybrydy Itoh to krzyżówki między piwoniami krzewiastymi a drzewiastymi, łączące najlepsze cechy obu rodzajów. Mają silne, drewniejące łodygi, które nie wymagają podpór, i kwitną obficie. Przykłady to:

    • ‘Bartzella’ – Znana z jasnożółtych, pełnych kwiatów i silnego, słodkiego zapachu. Jest to jedna z najbardziej cenionych hybryd Itoh.
    • ‘Cora Louise’ – Prezentuje duże, białe kwiaty z purpurowym centrum. Kwiaty są pachnące i roślina kwitnie obficie przez długi czas.

Piwonie są cenione nie tylko za swoje piękno, ale także za stosunkowo niewielkie wymagania uprawowe. Dobrze rosną w umiarkowanym klimacie, preferując słoneczne do półcienistych stanowisk i żyzną, dobrze przepuszczalną glebę. Są odporne na większość szkodników i chorób, co czyni je doskonałym wyborem dla ogrodników na każdym poziomie doświadczenia.


RABAT: HASŁO RABATOWE:
GRATISY Wiejskie Inspiracje PRZEJDŹ DO SKLEPU
    WSZYSTKIE RABATY

 


 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ Z RABATAMI

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments