Szklarnia ogrodowa Alfa, szklarnia z poliwęglanu, cieplarnia, foliak, szklarnia poliwęglan

Szklarnia ogrodowa

Otrzymujemy od Was ogrom zapytań o naszą szklarnię ogrodową – co to za szklarnia, jakiej jest wielkości, czy była trudna w montażu, czy jesteśmy z niej zadowoleni. Już na początku możemy Wam powiedzieć, że szklarnia ogrodowa to jeden z najlepszych wynalazków do ogrodu, w jaki powinniście się zaopatrzyć. A na resztę pytań odpowiemy za chwilę

Zaprenumeruj koniecznie ten blog – nie przegapisz kolejnych wpisów ( ➡ po prawej ➡ ).

Idzie wiosna

Zbliża się sezon ogrodniczy, właściwie już od końca stycznia wysiewa się pierwsze nasiona, przeznaczone potem do tymczasowego lub stałego rośnięcia w szklarni (pokazywaliśmy jakie nasiona wysiewać w TYM FILMIE). Wszystkie sadzonki, wysiewy, pojemniki, doniczki i wielodoniczki warto przenieść do szklarni, gdy tylko nie będą już zagrażały im bardzo wysokie mrozy.

Kto z Was ma szklarnię – dobrze już o tym wszystkim wie. Kto jednak szklarni nie ma – zdecydowanie warto się w nią zaopatrzyć – zwłaszcza w szklarnię z poliwęglanu komorowego, która znacznie lepiej trzyma wyższe temperatury. Przy silnym słońcu możesz w takiej szklarni w ciągu dnia uzyskać nawet +20 stopni, w czasie gdy na zewnątrz temperatury są ujemne.

 

Szklarnia ogrodowa ALFA

Szklarnia ogrodowa Alfa, szklarnia z poliwęglanu, cieplarnia, foliak, szklarnia poliwęglan
Nasza szklarnia ogrodowa Alfa

Nasza pierwsza szklarnia ogrodowa to ALFA. Jest to cieplarnia 3x8x2,1 m, zbudowana z zamkniętych profili stalowych, ocynkowanych (nie korodują) 20×20 mm oraz otwartych profili poprzecznych, z poliwęglanem 4 mm. Obciążenie śniegowe to 60 kg na 1 m2.

Dwa wejścia po przeciwległych końcach z dwoma lufcikami. Drzwi szklarni otwierają się o 180 stopni, co daje nam łatwość wietrzenia, a to z kolei zapewnia optymalną temperaturę dla rozwoju roślin i zmniejszenie ryzyka chorób grzybowych.

Szklarnię montuje się bezpośrednio w gruncie, bez potrzeby wykonywania fundamentu.

My dodatkowo zamontowaliśmy sobie specjalne oczka, dzięki którym możemy podwiązywać rośliny prowadzone na sznurkach.

Każdy etap montażu i urządzania wnętrza szklarni pokazaliśmy dokładnie na filmach, które znajdziesz poniżej.

Szklarnia ogrodowa Alfa, szklarnia z poliwęglanu, cieplarnia, foliak, szklarnia poliwęglanChcesz kupić szklarnię z poliwęglanu lub tunel foliowy?

Arlen Team - szklarnie z poliwęglanu

Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, jeśli interesuje Cię foliak, cieplarnia z poliwęglanu a nawet szklarnia przemysłowa – wejdź na stronę firmy ARLEN TEAM – jedynego przedstawiciela producenta – firmy VOLYA.

Adres sklepu producenta: www.Sklep.ArlenTeam.pl – tu znajdziecie również aktualne ceny. Alfa 3×8 m to koszt około 2500 zł, ale warto sprawdzić i uzyskać RABAT!

Aby uzyskać rabat 5%, podaj w trakcie zakupów przez infolinię hasło – Wiejskie Inspiracje. Jeśli kupujesz przez internet – podaj hasło w odpowiedniej rubryce oraz wpisz je w polu: „Uwagi do zamówienia”. Rabat obowiązuje na wszystkie produkty w sklepie producenta. Gdyby hasło nie zadziałało – skontaktuj się telefonicznie ze sklepem.

Więcej rabatów znajdziecie TUTAJ.

Szklarnia ogrodowa – zapraszamy na filmy

Film 1 – montaż szklarni, cz. 1

Film 2 – montaż szklarni, cz. 2

Film 3 – urządzamy wnętrze szklarni

Film 4 – budujemy taras przed szklarnią

Film 5 – ogrzewanie szklarni

Spacery po szklarni

Warto też byście obejrzeli nasze spacery po szklarni. Dzięki nim będziecie mogli zobaczyć, jak wszystko u nas rosło, jak owocowało.

Film 6 – Spacer po szklarni #1

Film 7 – Spacer po szklarni #2

Warto też zobaczyć film związany ze szklarnią –

Film 8 – eko sposoby na walkę z zarazą ziemniaczaną

Szklarnia ogrodowa Alfa, szklarnia z poliwęglanu, cieplarnia, foliak, szklarnia poliwęglanSzklarnia ogrodowa – finał

Mamy nadzieję, że odrobinę pomogliśmy Wam zgłębić temat szklarni i wystarczająco dużo pokazaliśmy w filmach. Szklarnię warto mieć, bez dwóch zdań. Sami żałujemy, że u nas zagościła dopiero w drugim roku prowadzenia ogrodu. Za to w trzecim roku będą 3, a może nawet 4 szklarnie, więc nadrobimy.

Uprawa w szklarni to zupełnie inna przygoda, niż uprawa poza osłonami. Tu możecie zaobserwować, że te same rośliny rosną zupełnie inaczej – szczególnie widać to po paprykach. Można także sadzić w szklarniach i pod osłonami rośliny, które w gruncie mają niewielkie szanse na wyrośnięcie, rośliny egzotyczne. I choć klimat mamy coraz cieplejszy to jednak w szklarni większa szansa na powodzenie naszych upraw.

Szklarnia ogrodowa Alfa, szklarnia z poliwęglanu, cieplarnia, foliak, szklarnia poliwęglan
Pomidorki odmiany Dancing with Smurfs – rosnące w szklarni

Producent oferuje nam również szklarnie, które można ogrzewać, dzięki czemu możemy znacznie wcześniej zaczynać wiosenną przygodę z uprawą nowalijek, a nawet uprawiać rośliny całorocznie. Właśnie taką szklarnię zakupiliśmy w następnej kolejności. Chcemy mieć warzywa przez cały rok – będziemy testować możliwości i pokazywać Wam efekty

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, propozycje, pomysły, sugestie – śmiało piszcie do nas przez Messenger na naszym FB lub e-mail: kontakt@WiejskieInspiracje.pl – z chęcią Wam pomożemy.

Wszystkie komentarze poniżej również mile widziane. Zaznaczajcie okienka:Powiadamiaj mnie o wpisach

– by dosta­ć powia­do­mie­nie o naszej odpowiedzi.

 


Zasubskrybujcie koniecznie kanał YT Wiejskich Inspiracji – to tam teraz pojawiają się najświeższe materiały. Kanał YT:
Fanpage FB:
Instagram:

Wsparcie, pomoc, motywacja, wspacie finansowe, patronite, zrzutkaZOBACZ też: Przygotowanie pola pod ogród ekologiczny
Jak zrobiliśmy grządki podwyższone
Jak być zdrowym?
Jak mieć coś ZA DARMO?
Prezentacja naszego wiejskiego domu
Wielkie sprzątanie
Podziel się z nami swoimi zdjęciami i filmami – ZOBACZ JAK

 

 

nasiona warzyw, nasiona owoców, kwiatów, ziół, nasiona

Agata & Adam
z Wiejskich Inspiracji

Szaleńcy, którzy opuścili wygodne miasto
dla ciężkiej pracy na wsi.
Wieśniaki z wyboru, którzy nade wszystko
cenią własne zdrowie. I mają szklarnię 😉

 

 


Zapisz się również do wiejskiego, inspirującego Newslettera:


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments