Siedlisko na sprzedaż, działka na sprzedaż, gospodarstwo na wsi, ogród naturalny na sprzedaż

SIEDLISKO na sprzedaż – czy to KONIEC Wiejskich Inspiracji?

Siedlisko na sprzedaż

Minął już czas świąt i przejścia starego roku w ten nowy. Dla jednych to po prostu okres świąteczny, dla drugich wolne i odpoczynek, dla trzecich czasem ciężka praca, a dla jeszcze innych czas, w którym zapomina się o codzienności. Dla nas był to czas refleksji i głębokich, poważnych przemyśleń. Nie tylko nad sensem istnienia i naturą wszechświata… Ale może także, a nawet przede wszystkim nad naszym miejscem na Ziemi…

Zakończenie pewnego etapu

Zapewne wiele osób spośród Was zdziwią wnioski do jakich doszliśmy, ale wiadomo, że każdy ma swoje wizje, swoje plany i marzenia. Rozpoczynając zapewne dłuższy artykuł, w którym dokładnie opowiemy Wam co nam leży na sercu i co w duszy gra, pozwólcie, że najpierw pojawi się ostateczny wniosek. A wniosek to ważny i nie byle jaki. Otóż stwierdziliśmy, że miejsce, w którym mieszkamy aktualnie, nie jest dla nas celem, lecz drogą do celu.  To miejsce jest wspaniałe i wyjątkowe, z pewnością dla wielu osób będzie właśnie tym miejscem na Ziemi, w którym chcieliby zostać na zawsze. A my jednak zaryzykujemy i pójdziemy dalej, dosłownie i w przenośni.

Zobacz film, w którym opowiadamy więcej o naszych planach i zmianach:

 

SPRZEDAJEMY Wiejskie inspiracje?

W pewnym sensie tak. Krótko mówiąc, postanowiliśmy przenieść się jeszcze raz. A dokładniej przeprowadzić. Jeszcze dalej. Kto wie, gdzie tym razem nas wiatr zagna… Ale o tym za chwilę, poniżej.

A w związku z tym jest nasze dotychczasowe siedlisko na sprzedaż. Szalony to pomysł? Być może, ale życie jest pełne niespodzianek, a my lubimy mieć na to życie znaczny wpływ. Zaraz opowiemy Wam więcej i odpowiemy na niektóre pytania, które właśnie mogły pojawić się w Waszych głowach.

Uprzedzając Wasze pytania…

Gdybyśmy tą informacją o sprzedaży siedliska zakończyli, pewnie pojawiłyby się setki pytań i komentarzy. Jak najbardziej komentujcie poniżej, chętnie podyskutujemy, jednak na część pytań odpowiemy z góry.

Czy nam odbiło?
Chyba nie, ale kto wie 😉 Wiecie, życie jest jedno i mimo, że długie to jednak „krótkie”. Gdyby wyjść z założenia, że trzeba się czegoś kurczowo trzymać, tylko dlatego, że w coś się zainwestowało, coś poświęciło, w coś zaangażowało, to musielibyśmy się całe życie trzymać tylko jednego. Szanujemy odmienne zdanie i wiemy, że niektórym być może odpowiada to, że mieszkają całe życie w jednym miejscu, chodzą 40 lat do jednej pracy i jedzą tylko jeden rodzaj chleba. Jeśli komuś to odpowiada, to jest ok. I być może my też pokochamy jedno miejsce, jedną pracę i jeden chleb. Musimy tylko je znaleźć ;).

Czy nie szkoda nam tego, co tu zrobiliśmy?
Siedlisko na sprzedaż, działka na sprzedaż, gospodarstwo na wsi, ogród naturalny na sprzedażKażda ocena tego, co pojawia się w naszym życiu, zależy od tego jak na to patrzymy, a nie jakim jest faktycznie (przysłowiowa szklanka do połowy pełna lub w połowie pusta). Wyobraź sobie brudną, odrapaną ścianę, z sypiącym się tynkiem. Dla jednego będzie to nic nie warta ruina, z której nic nie będzie. Drugi natomiast widzi niesamowitą okazję i znakomite możliwości, jak wiele pięknych rzeczy można z takiej ściany zrobić. Wracając do tematu tego pytania. Wszystko, co tu zrobiliśmy, traktujemy jako naukę. Każdy remont, każde sprzątanie, każda modernizacja, każda praca w ogrodzie, każda roślinka, którą uprawialiśmy od nasionka, każda grządka, którą pielęgnowaliśmy – to była lekcja, którą przeszliśmy. Te 3 lata były zatem najlepszą szkołą życia. Dziś wiemy, jak wielu rzeczy nie zrobilibyśmy wcale, a jak wiele zrobilibyśmy inaczej. Tę naukę z pewnością wykorzystamy w przyszłości.

Czy się nam chce?
Oczywiście, że nam się chce! Jakby się nie chciało to nie podjęlibyśmy się tego. Cóż ciekawego może Cię jeszcze spotkać w życiu, jeśli Ci się nie chce tego życia układać po swojemu? Co jeszcze odkryjesz ciekawego, jeśli nie robisz nic nowego? Kapcie, fotel i telewizor? To zdecydowanie nie jest życie dla nas. Przy 100 kanałach w TV umarlibyśmy z nudów 😉

Czy psy zostają?
No wiecie co… 😉 Żartownisie z Was. Tam, gdzie psy, tam i my. tam, gdzie my, tam i psy 😉
Niestety dwa miesiące temu pożegnaliśmy Bunię. Nie informowaliśmy o tym jeszcze, gdyż naprawdę ciężko było nam się z tego otrząsnąć. Do dzisiaj jej bardzo brakuje…

Czy projekt będzie kontynuowany?
Tak, tak i jeszcze raz oczywiście 😀
Projekt „Wiejskie Inspiracje”, dzięki naszym nowym planom, może nabrać jeszcze większego rozpędu. Wrócimy, razem z Wami rzecz jasna (!!!), do etapu poszukiwań, kupna nowego domu, przeprowadzki, urządzania ogrodu, być może remontu i wielu innych.

Czym Was jeszcze zaskoczymy?
Ha! Nie tylko zaskoczymy, ale i zadziwimy. Jeśli podobało się Wam to, co robiliśmy do tej pory, to możecie być pewni, że już niedługo będzie znacznie ciekawiej! Plany są wielkie, a nowa przygoda zacznie się, mamy nadzieję, niebawem.

Uchylając rąbka tajemnicy możemy Wam zdradzić, że będziemy jeszcze bardziej szli w kierunku samowystarczalności. Co dokładnie mamy na myśli na razie niech pozostanie sekretem.

EKOwioska

Siedlisko na sprzedaż, działka na sprzedaż, gospodarstwo na wsi, ogród naturalny na sprzedażSłyszeliście o ekowioskach, ekoosadach, osadach? A może obił Wam się o uszy termin off grid? Ogólnie rzecz ujmując i znacznie upraszczając, chodzi o życie „poza systemem”, w zgodzie z naturą, często w małych społecznościach. Wprawdzie nie wszystkie zasady ekowiosek nam pasują, ale wiele z tych idei podoba nam się i jesteśmy otwarci również na możliwości związane z takim życiem.

Z pewnością podoba nam się wizja samowystarczalności, życia w zgodzie z naturą, zdrowych upraw i zdrowego odżywiania, nie jedzenia mięsa – właściwie do tego cały czas dążyliśmy i będziemy kontynuować. I kto wie – może uda nam się poznać więcej osób myślących podobnie do nas, świadomych, które również mają podobne wizje, plany. A może to właśnie Ty, Czytelniku, jesteś taką osobą i może koło Ciebie znajdzie się miejsce, którego szukamy? A może ktoś z Was akurat szuka tak, jak my, swojego miejsca na ziemi? Być może warto się poznać i kto wie, czy nie będzie nam po drodze? Kupienie dwóch siedlisk po sąsiedzku to już jak mini ekowioska 😉 A trzech to już prawie osada.

Oto nasz mail: kontakt@wiejskieinspiracje.pl, jeśli chcesz do nas napisać, poznać się, wymienić doświadczeniami – czekamy.


Gdzie chcemy zamieszkać?

Siedlisko na sprzedaż, działka na sprzedaż, gospodarstwo na wsi, ogród naturalny na sprzedażWłaściwie to nie wiemy jeszcze, gdzie się przeprowadzimy i trochę liczymy na Waszą pomoc. Nawet bardziej niż trochę… Może ktoś z Was ma coś do sprzedania (lub oddania w dobre ręce 😀 ), albo ktoś z Waszej rodziny, znajomych, sąsiadów? Może w spadku po dziadku? Może chcielibyście mieć nas za sąsiadów? 😉

Postaramy się przybliżyć Wam, czego dokładnie będziemy szukać. Być może okaże się, że to właśnie koło Was znajdzie się idealne dla nas miejsce. A może będziecie wiedzieć, gdzie takie miejsce jest 😉 Cieszymy się, że jest Was dużo i wciąż chętnie nas oglądacie i czytacie. Mamy nadzieję, że w tak dużej grupie znajdzie się ktoś, kto wie, gdzie jest nasze przyszłe siedlisko. 😉

Lokalizacja w Polsce

Dom na Warmii, Mazurach, Kujawach, MazowszuMamy już pewien przybliżony obszar, w którym będziemy szukać nowego domu. Oczywiście rozważymy i inne propozycje, nieco bardziej oddalone od wybranego przez nas obszaru, ale podstawa to widoczne na mapie „koło”, z wyłączeniem mniejszego „kółka” czyli okolic Warszawy:

Jeśli ktoś z Was ma coś na oku w tym obszarze – super!!! Jeśli w obszarze oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów, też możemy rozważyć. Obszarów bardzo oddalonych, jak np. dolnośląskie, lubuskie, czy zachodniopomorskie raczej nie bierzemy pod uwagę.

Lokalizacja miejscowa

Siedlisko na sprzedaż, działka na sprzedaż, gospodarstwo na wsi, ogród naturalny na sprzedażWiejskie Inspiracje wciąż. Wiejskie życie dalej, a jakże. Tym razem jednak na wsi, ale jednocześnie poza wsią, zupełnie poza wsią, o miastach i miasteczkach nie wspominając. Szukamy siedliska na uboczu, być może opuszczonego, niezamieszkałego, oddalonego od innych zabudowań, otoczonego chociaż w części lasem, z daleka od autostrad, dróg krajowych, szos. Nawet z daleka od asfaltu… Z daleka od pociągów, lotnisk, fabryk, ciężkiego, konwencjonalnego rolnictwa. Pewnie ograniczamy sobie możliwości wyboru i to znacznie, ale cóż. W końcu szukamy nie stu nieruchomości spełniających takie warunki, ale raptem jednej 😉 No to jak myślicie? Może ze znalezieniem jednej nie będzie aż tak trudno. A jeśli jeszcze ktoś z Was będzie mógł pomóc i dać nam znać, gdzie coś takiego się znajduje, to jakoś się uda.

Rodzaj nieruchomości i wielkość

Szukamy działki o możliwie jak największym areale, najlepiej od 3 ha, ale marzy nam się znacznie większy obszar. Oczywiście nie wykluczamy miejsca odrobinę mniejszego, jeśli będzie dla nas wyjątkowe pod innymi względami. Naprawdę dużych działek jest niewielka ilość, dlatego może to być również siedlisko złożone z kilku sąsiadujących działek lub nawet 2-3 mniejsze siedliska położone obok siebie.

Siedlisko na sprzedaż, działka na sprzedaż, gospodarstwo na wsi, ogród naturalny na sprzedażSzukamy siedliska, gospodarstwa lub po prostu domu choć z jednym budynkiem gospodarczym (stodoła, stajnia, warsztat, itp.). Może dawna leśniczówka, może była agroturystyka czy pensjonacik. Może stary sad lub gospodarstwo ogrodnicze ze szklarniami? Może jakaś farma, mały folwark czy dworek? Właściwie to chętniej styl dworkowy, czy dawny poniemiecki, niż nowoczesne podmiejskie domy lub te kwadratowe z lat 70-tych przypominające kostkę Rubika 😉

Co musi  i co może być

Po 3 latach w aktualnym siedlisku Wiejskich Inspiracji, wiele się nauczyliśmy i wiele dowiedzieliśmy o sobie i o naszych pragnieniach. Znaczna część marzeń z przeszłości potwierdziła się i nie zmieniła, a kilka drobiazgów zostało lekko zmodyfikowanych. Dzięki temu wiemy coraz dokładniej i z coraz większą pewnością czego chcemy.

 1. Siedlisko na sprzedaż, działka na sprzedaż, gospodarstwo na wsi, ogród naturalny na sprzedażPierwsza i najważniejsza rzeczlas i/lub znaczne zadrzewienie terenu – warunek bezwzględny.
 2. Wspomniane już budynki (warunek konieczny – minimum jeden). Dom może być gotowy do zamieszkania, może być do odświeżenia, może też być nawet do kapitalnego remontu (idealnie gdyby stare elementy, typu cegły czy dachówka, były do odzyskania). Budynki gospodarcze minimum jeden, chętnie kilka, ich usytuowanie nie ma znaczenia.
 3. Duży staw lub jezioro – wprawdzie nie jest to warunek konieczny, ale byłby to ogromny plus. Jeśli działka nie miałaby stawu, dobrze by było, aby miała odpowiednie warunki do jego wykopania.
 4. Większy areał ziemi, ale o tym wspominaliśmy już wcześniej. I oczywiście nie w centrum wsi.
 5. Sad lub wiele drzew i krzewów owocowych – bardzo by nas ucieszyło, gdyby takowe się znalazły w nowej nieruchomości, choć kilka, zwłaszcza takie stare i duże.
 6. Dobrze by było, gdyby znalazł się również kawałek otwartej przestrzeni, gdzie będziemy mogli stworzyć ogród. Polana, łąka, pastwisko, dawne pole lub ogród. Chodzi nam o to, by las nie porastał całej powierzchni działki.

To, co wymienione powyżej, to takie podstawy i nasze marzenia. Wspaniale gdyby się spełniły, choć bierzemy pod uwagę, że pewnie wiele z nich trzeba będzie dopasować do tego, co uda nam się znaleźć.

Jeśli ktoś z Was wie coś o sprzedaży nieruchomości, która mogłaby spełnić nasze oczekiwania, to koniecznie skontaktujcie się z nami na nasz adres mailowy: kontakt@wiejskieinspiracje.pl lub zadzwońcie: +48 501 019 334. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc, każdą radę i ciepłe słowo.


Sprzedaż siedliska Wiejskich Inspiracji

Nasze wspaniałe siedlisko, w którym mieszkaliśmy przez ostatnie 3 lata, i które przez ten okres zmienialiśmy i udoskonalaliśmy, jest teraz na sprzedaż. Kto śledził nasze przygody od samego początku, ten wie, ile pracy zostało włożone w odświeżenie domu, remont kuchni letniej, spiżarni, budynków gospodarczych, stworzenie samowystarczalnego ogrodu naturalnego ze szklarniami, czy założenie sadu. To wszystko, co zrobiliśmy, zostaje i nowy właściciel będzie mógł kontynuować ogrodniczą przygodę, sielskie życie i zdrowe odżywianie.

Za chwilę opiszemy bardzo dokładnie, co wchodzi w skład sprzedawanego przez nas siedliska, a większość z tego będziecie mogli obejrzeć na zdjęciach, oczywiście na filmach na naszym kanale oraz osobiście na żywo.

Grunty

Nasze siedlisko na sprzedaż ma powierzchnię 0,6200 ha. Kształt działki zbliżony jest do prostokąta o wymiarach około 60×110 m, ułożony dłuższym bokiem przy drodze gruntowej utwardzonej. Odległość od asfaltu drogą gruntową: 360 m.

Siedlisko znajduje się ok. 10 km od Grójca w kierunku Góry Kalwarii. Należy do gminy Grójec i jest na obszarze Chronionego Krajobrazu Doliny Rzeki Jeziorki, co oznacza, że żadna fabryka Wam się tu nie wybuduje. MPZP jest w trakcie opracowywania.

Oznaczenie użytków:

  • BR-RV o pow. 0,1818 ha,
  • RV o pow. 0,4265 ha,
  • W-RV o pow. 0,0117 ha.

Okolica:

W najbliższej okolicy znajduje się rzeczka, duże obszary leśne bogate w grzyby, pola uprawne. Nie jest to obszar sadowniczy, więc nie ma obaw przed ciągłymi opryskami.

Najbliższe miejsca:
Stacja benzynowa – 1200 m, sklep spożywczy – 2,4 km, kościół – 5,8 km, szkoła podstawowa – 6,2 km, przedszkole – 5,9 km, apteka – 6,4 km, stadnina koni – 1,4 km, OSP – 2 km, korty tenisowe – 2,2 km, szpital – 8,4 km, market budowlany – 6,3 km, targowisko – 8,5 km, stacja PKP (relacji Warszawa – Radom) – 12,5 km, komora normobaryczna – 12,8 km, łowisko wędkarskie – 15-20 km, mleko prosto od krowy – 200 m, mleko prosto od kozy i jajka – 8,3 km, maślaki – 200 m, pyszna pizza – 4,3 km.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że 3 km od naszego siedliska znajduje się słynna giełda w Słomczynie – a tam giełda staroci (ogromna), rolna, samochodowa i zwierząt. Właściwie można by powiedzieć, że kupisz tam wszystko – od sadzonek roślin po oponę do Bizona, od starej patelni po nowy rower i taczkę, od koszulki z Metallicą po płytę disco polo, od słynnej, ogromnej chałki z kruszonką po wielkie paczki papieru toaletowego. Filmik z naszych odwiedzin na tej giełdzie możesz zobaczyć TUTAJ.

Zabudowania:

 1. Siedlisko na sprzedaż, działka na sprzedaż, gospodarstwo na wsi, ogród naturalny na sprzedaż
  Widok działki z góry – oznaczenie budynków z opisu

  Budynek mieszkalny jednorodzinny o pow. uż. ok. 70 m2 z możliwością adaptacji poddasza (ok. 61 m2),

 2. Budynek gospodarczy o pow. uż. ok. 63 m2 zaadaptowany na mieszkanie, spiżarnię/piwniczkę, pomieszczenie gospodarcze oraz warsztat z dodatkowym pomieszczeniem. Budynek częściowo wyremontowany w 2021 r., do dyspozycji obszerne poddasze z dwoma wejściami od zewnątrz budynku,
 3. Wysoka stodoła drewniana z posadzką betonową po środku, między podwójnymi, obustronnymi wjazdami, o pow. uż. 120 m2, przy stodole znajduje się duża drewutnia na opał,
 4. Budynek gospodarczy o pow. uż. ok. 41 m2 z dwoma pomieszczeniami gospodarczymi z możliwością adaptacji poddasza.
 5. Przylegający do powyższego budynku również garaż blaszany oraz wiata – oba te miejsca mieszczą swobodnie po jednym samochodzie.

Posiadamy dokumentację rysunkową stanu obecnego domu oraz budynków gospodarczych, które mogą posłużyć dalszemu wykorzystaniu, np. przy tworzeniu nowego układu funkcjonalnego budynków.

Ad. 1. Dom jest w stanie do zamieszkania – to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby się przeprowadzić i od razu zamieszkać. Można dom również odświeżyć, można go także zmodernizować, np. przez przystosowanie poddasza do celów mieszkalnych. Na czas ew. remontu można zamieszkać w kuchni letniej, która jest teraz niewielkim mieszkaniem z aneksem kuchennym i łazienką.

Dom składa się z dwóch pokoi/sypialni, kuchni, łazienki, przedpokoju, wiatrołapu, spiżarni. W spiżarni są również schody na strych. Pokoje są usytuowane na stronę zachodnią i południową. W kuchni, oprócz kuchenki gazowej, znajduje się jednocześnie działająca kuchnia kaflowa z 4 fajerami, dzięki której można nie tylko gotować, ale również ogrzać cały dom (wężownica c.o.).

Ściany grube, podwójne, dodatkowo budynek ocieplony styropianem, kryty blachodachówką. Przedpokoje i łazienka – podłogi z terakoty. W pokojach i kuchni podłogi drewniane, strop również. Okna pcv.

Instalacje:
– elektryczna, łącznie z siłą. Prąd dociągnięty jest również do wszystkich budynków gospodarczych,
– wodna z wodociągu miejskiego, na działce jest również działająca studnia,
– kanalizacyjna – zbiornik bezodpływowy 9 m3,
– gazowa sieciowa (podłączona kuchenka oraz kocioł gazowy, dwufunkcyjny c.o i c.w.u),
– alarmowa – podłączenie do agencji ochrony.

Ad. 2. Kuchnia letnia w budynku gospodarczym przeszła pełną metamorfozę, stając się oddzielnym, niezależnym mieszkaniem w wysokim standardzie, z zachowaniem wiejskiego stylu, ok 15 m2, z łazienką i aneksem kuchennym. Docelowo można przed wejściem zrobić jeszcze niewielki taras/wiatrołap. Miejsce to ma oddzielny licznik energii oraz wody.

W środku budynku znajduje się zagłębiona w ziemi część pełniąca rolę spiżarni – piwniczki, ok. 9 m2. Wykonana z dbałością o detale i wygląd. Ściany z zabytkowych cegieł lub opalanych desek, posadzka ceglana, szczelne drewniane drzwi, wentylacja, regał na słoiki, skrzynie do przechowywania warzyw i owoców. Przed ziemianką znajduje się świeżo wyremontowane pomieszczenie (do wykończenia), które może pełnić idealną rolę magazynową lub do np. przygotowywania przetworów, warzyw, itp.

Kolejne dwa pomieszczenia były przygotowywane pod przyszły warsztat. Pomieszczenie główne około 25 m2 i dodatkowe 7,5 m2. Te pomieszczenia można wykorzystać również jako garaż, magazyn, oborę, stajnię, miejsce na stół do bilarda czy ping-ponga. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Ad. 4. Drugi budynek gospodarczy posiada dwa niezależne pomieszczenia. Mniejsze, ok. 15 m2 mogłoby spokojnie pełnić funkcje, np. kuchni letniej (możliwość podłączenia pieca czy kuchenki do istniejącego komina) lub magazynu, warsztatu itp. Drugie, większe pomieszczenie, ok. 26 m2, może być garażem, oborą, stajnią, magazynem, warsztatem, itp. Ma do wykorzystania poddasze, połączone w formie antresoli.

Siedlisko na sprzedaż – Ogród:

Chcesz zobaczyć więcej?

Jeśli chcesz zobaczyć nasz ogród, jak go stworzyliśmy, jaką drogę przeszliśmy do miejsca, w którym teraz jesteśmy – odwiedź koniecznie nasz kanał YT, na którym znajdziesz mnóstwo filmów pokazujących nasze siedlisko z innej strony, to prawie tak, jakbyś tu był na żywo – KLIKNIJ TUTAJ.

Rachunki

Temat, który z pewnością wszystkich niezwykle interesuje, zwłaszcza, że czasy mamy jakie mamy i koszty idą w górę dosłownie wszędzie. Wydawać by się mogło, że życie we własnym domu jest drogie, jednak tu możemy Was miło zaskoczyć.

Ponieważ nie mamy jeszcze pełnych danych z 2021, więc nieznacznie zahaczyliśmy o 2020, by wyliczyć dla Was średnią roczną w przeliczeniu na miesiąc. Jaka to kwota? Tadaaaaam…….. 730 zł – tyle średnio wydajemy w miesiącu za 2-3 osoby, a w tej cenie jest też prąd, którego akurat my zużywamy dość sporo (choćby ze względu na remonty). Większość z Was będzie pewnie zużywać mniej. Co jeszcze wzięliśmy pod uwagę, przy wyliczeniu średniej? Proszę bardzo:

 • energia elektryczna,
 • gaz,
 • woda,
 • wywóz nieczystości płynnych,
 • wywóz nieczystości stałych,
 • ochrona,
 • podatek od nieruchomości.

Ekowioska – Ekosiedlisko – siedlisko na sprzedaż

To kolejna ciekawostka i pomysł na mniej typowe wykorzystanie naszego siedliska. Jeśli macie grupę osób, znajomych, przyjaciół, czy rodzinę, która chciałaby żyć nieco bardziej samowystarczalnie – tutaj, na naszym siedlisku, jest to możliwe. Wprawdzie nasza działka do największych nie należy, ale przy odrobinie wyobraźni można tu zrobić naprawdę wiele. Można również dokupić sąsiadujące puste działki. Przede wszystkim nasz ogród jest w stanie wyżywić nawet kilkanaście osób. Tyle samo mogłoby tu zamieszkać, oczywiście po odpowiednim dostosowaniu budynków.

Na chwilę obecną, bez żadnych modernizacji, mogłaby zamieszkać tutaj 4-osobowa rodzina w domu i 1 osoba w mieszkanku (ew. para, której nie przeszkadza niewielki metraż). Po wyremontowaniu budynków gospodarczych, mogłyby się tu znaleźć jeszcze 2 domki/mieszkania dla dwóch rodzin. A z kolei modernizacje poddaszy pozwoliłyby zamieszkać jeszcze kolejnym dwóm rodzinom. Ot taki pomysł dla zainteresowanych EKOwioską.

Cena

Nasze siedlisko zostało wycenione na kwotę 790 000 zł.

Biorąc pod uwagę szczególnie atrakcyjne położenie działki względem Warszawy i sąsiednich miast oraz ogrom wykonanych przez nas prac, przede wszystkim w ogrodzie, zdajemy sobie sprawę, że cena tej nieruchomości jest korzystna. Może to zaowocować wieloma zainteresowanymi osobami. Naszym marzeniem jest, by siedlisko trafiło w ręce osób, które pragną mieć własny, naturalny, zdrowy ogród i będą kontynuować to, co my zaczęliśmy.

Cena nieruchomości obejmuje działkę, zabudowania wraz z większością wyposażenia, część mebli, szklarnie, ogród ze wszystkimi nasadzeniami, naszą wiedzę i porady, zapas słomy w stodole. Siatki ogrodzeniowej też nie zwijamy.

Sprzedajemy siedlisko w całości, możliwa jest również zamiana. Oczywiście jeśli jesteście zainteresowani – w każdej chwili zapraszamy również do oglądania na żywo. Wiosenne wysiewy i sadzenie rozsad w tym pięknym naturalnym ogrodzie może być zrobione już przez Was.

Zgodnie z obowiązującym prawem, siedlisko może być zakupione również przez osoby nie będące rolnikami.

Jeśli marzy Wam się własny naturalny ogród, który jest już gotowy… Jeśli chcecie od razu zamieszkać w nowo kupionym miejscu… Jeśli chcielibyście zamieszkać również z rodziną lub znajomymi – to miejsce czeka już na Was. Jeśli chcecie umówić się na oglądanie naszego siedliska – piszcie na adres mailowy: kontakt@wiejskieinspiracje.pl lub dzwońcie: +48 501 019 334.

Kanał filmowy

Ze względu na fakt, że dotychczas właśnie w tym siedlisku nagrywaliśmy filmy, które były publikowane na naszym kanale, blogu i social mediach, zastrzegamy sobie prawo do dalszego wykorzystywania tych materiałów.

Jednocześnie wyrażamy zgodę i podsuwamy Wam ciekawy pomysł na to, byście jako nowi właściciele, jeśli oczywiście będziecie chcieli, kontynuowali przygodę z kanałem filmowym i pokazywaniem na nim tego siedliska. Z pewnością wielu naszych widzów byłoby zainteresowanych, co nowego dzieje się w dawnym siedlisku Wiejskich Inspiracji.


 

Czekamy oczywiście na maile i telefony od Was, ale również na Wasze komentarze poniżej, na które oczywiście odpowiemy.

Z góry dziękujemy za pomoc i wszelkie wsparcie. Dziękujemy, że przeczytaliście do końca.

 


Zasubskrybujcie koniecznie kanał YT Wiejskich Inspiracji – to tam teraz pojawiają się najświeższe materiały. Kanał YT:
Fanpage FB:
Instagram:

ZOBACZ też: Przygotowanie pola pod ogród ekologiczny
Jak zrobiliśmy grządki podwyższone
Jak być zdrowym?
Jak mieć coś ZA DARMO?
Prezentacja naszego wiejskiego domu
Wielkie sprzątanie
Podziel się z nami swoimi zdjęciami i filmami – ZOBACZ JAK

nasiona warzyw, nasiona owoców, kwiatów, ziół, nasiona

Agata & Adam
z Wiejskich Inspiracji

Szaleńcy, którzy opuścili wygodne miasto
dla ciężkiej pracy na wsi,
a teraz postanowili podnieść sobie poprzeczkę
jeszcze wyżej.

 

 


Zapisz się również do wiejskiego, inspirującego Newslettera:


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota Parszuta

Bardzo mi przykro z powodu Buni😢 sama mam 3 psy i nie wyobrażam sobie jak miało by zabraknąć moich Chłopaków ☺️
Co do waszych planów tak jak wspominałam wcześniej szkoda dużo pracy „ale kto nie ryzykuje nie pije szampana „.Więc życzę Wam z całego serducha byście znaleźli swój EDEN. Coś tak czuję że możemy od Was się więcej nauczyć w tym nowym sezonie 😅.

Michał

Woow, ale mnie zaskoczyliscie! Szczerze sam mega chciałbym żyć tak poza systemem, aktualnie jeszcze jestem dzieciak ale kto wie co mnie czeka za kilka lat. Ogromnie Was podziwiam i trzymam kciuki za znalezienie super działki. Pamiętam poszukiwania tej obecnej, ale mnie to ciekawiło, ten cały początek😊
No i Szkoda Buni 😢

Iza

Bardzo podoba mi sie koncepcja samowystarczalnosci. Sama kilka miesiecy temu stalam sie posiadaczka siedliska na Podlasiu, gdzie zamierzam powoli przenosic swoje zycie i byc najbardziej samowystarczalna jak sie tylko da. Jestem absolutna nowicjusza w tym temacie (poki co – zatwardzialy mieszczuch, ktory ma wszystko pod nosem), wiec z ciekawoscia bede Was obserwowac i uczyc sie samowystarczalnosci. Serdecznie pozdrawiam!