siedlisko na sprzedaż - obrys, dom na sprzedaż, ogród na sprzedaż, gospodarstwo na sprzedaż

SIEDLISKO na sprzedaż – szczegóły i cena

Siedlisko na sprzedaż

siedlisko na sprzedaż - obrys

Uaktualnienie – siedlisko zostało sprzedane w czerwcu 2022, a my jesteśmy już na nowym siedlisku, z którego wszystkie filmy możesz zobaczyć TUTAJ.

Postanowiliśmy jeszcze raz przenieść się, przeprowadzić i zamieszkać w miejscu, o którym zawsze marzyliśmy. Niemal jak pustelnicy, na odludziu, w krainie lasów i jezior 😉 Jeśli chcesz poczytać o naszych planach więcej – sprawdź TUTAJ. Dlatego właśnie dostępne jest nasze siedlisko na sprzedaż i jak twierdzi część naszych Czytelników i widzów: “szczęśliwcem będzie ten, kto nasze siedlisko kupi”. Trudno się z tym nie zgodzić. Gotowy, piękny, naturalny ogród z własną, zdrową żywnością, młody sad, szklarnie, spiżarnia, dom, w którym można od razu zamieszkać, miejsce na przydomowy warsztat, magazyn, prawdziwa, stara, drewniana stodoła, możliwość hodowli zwierząt, ogrodzony teren z dala od sąsiadów, a jednak wciąż blisko do kilku miast, czy do Warszawy 😉

siedlisko na sprzedaż - obrys, dom na sprzedaż, ogród na sprzedaż, gospodarstwo na sprzedaż


Koniecznie zobacz RABATY – strona z listą około 20 firm, które udzieliły rabatów i zniżek dla naszych Czytelników i Widzów.


Sprzedaż siedliska Wiejskich Inspiracji

Ogród Wiejskich Inspiracji z góry
Ogród Wiejskich Inspiracji z góry

Nasze wspaniałe siedlisko, w którym mieszkaliśmy przez ostatnie 3 lata, i które przez ten okres zmienialiśmy i udoskonalaliśmy, jest teraz na sprzedaż. Kto śledził nasze przygody od samego początku, ten wie, ile pracy zostało włożone w odświeżenie domu, remont kuchni letniej, spiżarni, budynków gospodarczych, stworzenie samowystarczalnego ogrodu naturalnego ze szklarniami, czy założenie sadu. To wszystko, co zrobiliśmy, zostaje i nowy właściciel będzie mógł kontynuować ogrodniczą przygodę, sielskie życie i zdrowe odżywianie.

Za chwilę opiszemy bardzo dokładnie, co wchodzi w skład sprzedawanego przez nas siedliska, a większość z tego będziecie mogli obejrzeć na zdjęciach, oczywiście na filmach na naszym kanale oraz osobiście na żywo.

Zobacz krótką prezentację naszego siedliska:

Grunty

Nasze siedlisko na sprzedaż ma powierzchnię 0,6200 ha. Kształt działki zbliżony jest do prostokąta o wymiarach około 60×110 m, ułożony dłuższym bokiem przy drodze gruntowej utwardzonej. Odległość od asfaltu drogą gruntową: 360 m.

Siedlisko znajduje się w województwie mazowieckim, ok. 10 km od Grójca w kierunku Góry Kalwarii. Należy do gminy Grójec i jest na obszarze Chronionego Krajobrazu Doliny Rzeki Jeziorki, co oznacza, że żadna fabryka Wam się tu nie wybuduje. MPZP jest w trakcie opracowywania.

Oznaczenie użytków:

  • BR-RV o pow. 0,1818 ha,
  • RV o pow. 0,4265 ha,
  • W-RV o pow. 0,0117 ha.

Okolica:

W najbliższej okolicy znajduje się rzeczka, duże obszary leśne bogate w grzyby, pola uprawne. Nie jest to obszar sadowniczy, więc nie ma obaw przed ciągłymi opryskami. Nie ma również w okolicy sieci wysokiego napięcia.

Najbliższe miejsca:
Stacja benzynowa – 1,2 km, sklep spożywczy – 2,4 km, kościół – 5,8 km, szkoła podstawowa – 6,2 km, przedszkole – 5,9 km, apteka – 6,4 km, stadnina koni – 1,4 km, OSP – 2 km, korty tenisowe – 2,2 km, szpital – 8,4 km, market budowlany – 6,3 km, targowisko – 8,5 km, stacja PKP (relacji Warszawa – Radom) – 12,5 km, komora normobaryczna – 12,8 km, łowiska wędkarskie – 15-20 km, mleko prosto od krowy – 200 m, mleko prosto od kozy i jajka – 8,3 km, maślaki – 200 m, pyszna pizza – 4,3 km.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że 3 km od naszego siedliska znajduje się słynna giełda w Słomczynie – a tam ogromna giełda staroci, rolna, samochodowa i zwierząt. Właściwie można by powiedzieć, że kupisz tam wszystko – od sadzonek roślin po oponę do Bizona, od starej patelni po nowy rower i taczkę, od koszulki z Metallicą po płytę disco polo, od słynnej, ogromnej chałki z kruszonką po wielkie paczki papieru toaletowego. Filmik z naszych odwiedzin na tej giełdzie możesz zobaczyć TUTAJ.

Siedlisko na sprzedaż – zabudowania:

 1. Siedlisko na sprzedaż, działka na sprzedaż, gospodarstwo na wsi, ogród naturalny na sprzedaż
  Widok działki z góry – oznaczenie budynków z opisu

  Budynek mieszkalny jednorodzinny o pow. uż. ok. 70 m2 z możliwością adaptacji poddasza (ok. 61 m2),

 2. Budynek gospodarczy o pow. uż. ok. 63 m2 zaadaptowany na mieszkanie, spiżarnię/piwniczkę, pomieszczenie gospodarcze oraz warsztat z dodatkowym pomieszczeniem. Budynek częściowo wyremontowany w 2021 r., do dyspozycji obszerne poddasze z dwoma wejściami od zewnątrz budynku,
 3. Wysoka stodoła drewniana z posadzką betonową po środku, między podwójnymi, obustronnymi wjazdami, o pow. uż. 120 m2, przy stodole znajduje się duża drewutnia na opał,
 4. Budynek gospodarczy o pow. uż. ok. 41 m2 z dwoma pomieszczeniami gospodarczymi z możliwością adaptacji poddasza.
 5. Przylegający do powyższego budynku również garaż blaszany oraz wiata – oba te miejsca mieszczą swobodnie po jednym samochodzie.

Posiadamy dokumentację rysunkową stanu obecnego domu oraz budynków gospodarczych, które mogą posłużyć dalszemu wykorzystaniu, np. przy tworzeniu nowego układu funkcjonalnego budynków.

Ad. 1. Dom jest w stanie do zamieszkania – to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby się przeprowadzić i od razu zamieszkać. Można dom również odświeżyć, można go także zmodernizować, np. przez przystosowanie poddasza do celów mieszkalnych. Na czas ew. remontu można zamieszkać w kuchni letniej, która przeszła metamorfozę i jest teraz niewielkim mieszkaniem z aneksem kuchennym i łazienką.

Dom składa się z dwóch pokoi/sypialni, kuchni, łazienki, przedpokoju, wiatrołapu, spiżarni. W spiżarni są również schody na strych. Pokoje są usytuowane na stronę zachodnią i południową. Wysokość pomieszczeń na parterze to 2,65 m. W kuchni, oprócz kuchenki gazowej, znajduje się jednocześnie działająca kuchnia kaflowa z 4 fajerami, dzięki której można nie tylko gotować, ale również ogrzać cały dom – szczegóły poniżej.

Ściany murowane czterowarstwowe: pustak, pustka powietrzna 5-6 cm, cegła czerwona, styropian biały ok. 8 cm. Łączna grubość ściany to średnio ok. 50 cm. Tynki cementowo-wapienne, w łazience płyta G/K zielona i glazura. Okna PCV, 2-szybowe, szczelne i ciche.

Podłoga i strop drewniane, przedpokoje i łazienka – terakota. Więźba drewniana, pokryta folią i blachodachówką.

Piec gazowy dwufunkcyjny, konwencjonalny Buderus Logamax U024, 24 kW, zainstalowany w 2010 roku. Instalacja grzewcza grzejnikowa, w części budynku grzejniki żeliwne, w części stalowe lub aluminiowe. Instalacja stalowa, częściowo miedziana, poprowadzona głównie w ścianach lub w posadzce.

Piec kaflowy z kuchnią czterofajerową, z lepą grzewczą i dwustronną ścianą grzewczą. Dodatkowo w tym piecu poprowadzona jest wężownica, która jest podłączona do instalacji c.o. Zmodernizowaliśmy tę instalację podłączając niezależną pompę, która w czasie palenia w piecu rozprowadza ciepłą wodę do wszystkich grzejników, przez co skutecznie ogrzewa cały dom.

Instalacje:

 • elektryczna, łącznie z siłą. Prąd dociągnięty jest również do wszystkich budynków gospodarczych. W tej chwili w budynku mieszkalnym jest jeszcze instalacja dwużyłowa, jest też siła z wyłącznikiem kierunkowym i gniazdem euro 32A. Natomiast poczyniliśmy już wiele prac przygotowawczych do modernizacji instalacji. Na zewnątrz budynku został wyniesiony licznik do nowych skrzynek na elewacji, zostało zrobione uziemienie, wyłącznik główny, ogranicznik przepięć, podłączenie budynku gospodarczego trójfazowo (5×10 mm2) z osobnym podlicznikiem i zabezpieczeniami. Dodatkowo została pociągnięta sieć do bramy a w niej elektryka do siłowników bramy (podłączone) oraz instalacja pod 2 videodomofony (jeszcze nie podłączone),
 • wodna z wodociągu miejskiego, na działce jest również działająca studnia. Instalacja wodna z rur PP/stabi, poprowadzone w posadzce, podłączenia w ścianach.
 • kanalizacyjna – rury PCV, zbiornik bezodpływowy 9 m3,
 • gazowa sieciowa (podłączona kuchenka oraz kocioł gazowy, dwufunkcyjny c.o i c.w.u),
 • alarmowa – podłączenie do agencji ochrony,
 • internet obecnie przez router, w planach podłączenie światłowodowe, okoliczne wsie już mają taką sieć.
 • fotowoltaika – aktualnie nie ma jej na terenie nieruchomości, jednak kilka szczegółów dla osób zainteresowanych takową. Dwa budynki gospodarcze mają dachy skierowane idealnie na południe, pod dobrym kątem i są nieosłonięte. Mają też sporą powierzchnię, co może być plusem zarówno dla paneli, jak i dla zbierania deszczówki. Aktualnie są pokryte eternitem, więc warto by było wymienić go, np. na blachę. Jedna więźba wymagałaby wymiany lub wzmocnienia, druga natomiast jest w stanie dobrym i wystarczy sama zmiana poszycia. Po tym można bez żadnych problemów montować fotowoltaikę. Działka ma również kilka idealnych miejsc, na których można postawić konstrukcje naziemne pod panele.

Ad. 2. Kuchnia letnia w budynku gospodarczym przeszła pełną metamorfozę, stając się oddzielnym, niezależnym mieszkaniem w wysokim standardzie, z zachowaniem wiejskiego stylu, ok 15 m2, z łazienką i aneksem kuchennym. Docelowo można przed wejściem zrobić jeszcze niewielki taras/wiatrołap. Miejsce to ma oddzielny licznik energii oraz wody.

W środku budynku znajduje się zagłębiona w ziemi część pełniąca rolę spiżarni – piwniczki, ok. 9 m2. Wykonana z dbałością o detale i wygląd. Ściany z zabytkowych cegieł lub opalanych desek, posadzka ceglana, szczelne drewniane drzwi, wentylacja, regał na słoiki, skrzynie do przechowywania warzyw i owoców. Przed ziemianką znajduje się świeżo wyremontowane pomieszczenie (do wykończenia), które może pełnić idealną rolę magazynową lub do np. przygotowywania przetworów, warzyw, itp.

Kolejne dwa pomieszczenia były przygotowywane pod przyszły warsztat. Pomieszczenie główne około 25 m2, z dwoma oknami i drzwiami garażowymi dwuskrzydłowymi. Dodatkowy magazynek 7,5 m2, bez okna. Te pomieszczenia można wykorzystać również jako garaż, magazyn, oborę, stajnię, miejsce na stół do bilarda czy ping-ponga, miejsce na rodzinne imprezy, itp. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Ad. 4. Drugi budynek gospodarczy posiada dwa niezależne pomieszczenia. Mniejsze, ok. 15 m2 mogłoby spokojnie pełnić funkcje, np. kuchni letniej (możliwość podłączenia pieca czy kuchenki do istniejącego komina) lub magazynu, warsztatu, itp. Drugie, większe pomieszczenie, ok. 26 m2, może być garażem, oborą, stajnią, magazynem, warsztatem, itp. Ma do wykorzystania poddasze, połączone w formie antresoli.

Siedlisko na sprzedaż – Ogród:

Chcesz zobaczyć więcej?

Jeśli chcesz zobaczyć nasz ogród, jak go stworzyliśmy, jaką drogę przeszliśmy do miejsca, w którym teraz jesteśmy – odwiedź koniecznie nasz kanał YT, na którym znajdziesz mnóstwo filmów pokazujących nasze siedlisko z innej strony. To prawie tak, jakbyś tu był na żywo – KLIKNIJ TUTAJ.

Rachunki

Temat, który z pewnością wszystkich niezwykle interesuje, zwłaszcza, że czasy mamy jakie mamy i koszty idą w górę dosłownie wszędzie. Wydawać by się mogło, że życie we własnym domu jest drogie, jednak tu możemy Was miło zaskoczyć.

Ponieważ nie mamy jeszcze pełnych danych z 2021, więc nieznacznie zahaczyliśmy o 2020, by wyliczyć dla Was średnią roczną w przeliczeniu na miesiąc. Jaka to kwota? Tadaaaaam…….. 730 zł – tyle średnio wydajemy w miesiącu za 3 osoby, a w tej cenie jest też prąd, którego akurat my zużywamy dość sporo (choćby ze względu na remonty). Większość z Was będzie pewnie zużywać mniej. Co jeszcze wzięliśmy pod uwagę, przy wyliczeniu średniej? Proszę bardzo:

 • energia elektryczna,
 • gaz,
 • woda,
 • wywóz nieczystości płynnych,
 • wywóz nieczystości stałych,
 • ochrona,
 • podatek od nieruchomości.

Ekowioska – Ekosiedlisko – siedlisko na sprzedaż

To kolejna ciekawostka i pomysł na mniej typowe wykorzystanie naszego siedliska. Jeśli macie grupę osób, znajomych, przyjaciół, czy rodzinę, która chciałaby żyć nieco bardziej samowystarczalnie – tutaj, na naszym siedlisku, jest to możliwe. Wprawdzie nasza działka do największych nie należy, ale przy odrobinie wyobraźni można tu zrobić naprawdę wiele. Można również dokupić sąsiadujące, niezabudowane działki (ponad hektar zalesionej i 1,5 ha łąki z kawałkiem lasu). Przede wszystkim nasz ogród jest w stanie wyżywić nawet kilkanaście osób. Tyle samo mogłoby tu zamieszkać, oczywiście po odpowiednim dostosowaniu budynków.

Na chwilę obecną, bez żadnych modernizacji, mogłaby zamieszkać tutaj 4-osobowa rodzina w domu i 1 osoba w mieszkanku (ew. para, której nie przeszkadza niewielki metraż). Po wyremontowaniu budynków gospodarczych, mogłyby się tu znaleźć jeszcze 2 domki/mieszkania dla dwóch rodzin. A z kolei modernizacje poddaszy pozwoliłyby zamieszkać jeszcze kolejnym dwóm rodzinom. Ot taki pomysł dla zainteresowanych EKOwioską. Oczywiście można również dostawiać kolejne domki na naszej działce lub ew. na sąsiednich, dokupionych.


Koniecznie zobacz RABATY – strona z listą około 20 firm, które udzieliły rabatów i zniżek dla naszych Czytelników i Widzów.


 


 

Czekamy oczywiście na maile i telefony od Was, ale również na Wasze komentarze poniżej, na które oczywiście odpowiemy.

Z góry dziękujemy za pomoc i wszelkie wsparcie. Dziękujemy, że przeczytaliście do końca.

 


Zasubskrybujcie koniecznie kanał YT Wiejskich Inspiracji – to tam teraz pojawiają się najświeższe materiały. Kanał YT:
Fanpage FB:
Instagram:

ZOBACZ też: Przygotowanie pola pod ogród ekologiczny
Jak zrobiliśmy grządki podwyższone
Jak być zdrowym?
Jak mieć coś ZA DARMO?
Prezentacja naszego wiejskiego domu
Wielkie sprzątanie
Podziel się z nami swoimi zdjęciami i filmami – ZOBACZ JAK

nasiona warzyw, nasiona owoców, kwiatów, ziół, nasiona

Agata & Adam
z Wiejskich Inspiracji

Szaleńcy, którzy opuścili wygodne miasto
dla ciężkiej pracy na wsi,
a teraz postanowili podnieść sobie poprzeczkę
jeszcze wyżej.

 

 


Zapisz się również do wiejskiego, inspirującego Newslettera:


3 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments