Wasze historie - Życie na wsi

Życie na wsi, część 1 z cyklu Wasze Histo­rie

Pierwsza część Waszych Inspiracji dotyczyła Przeprowadzki na wieś i choć do tej pory udało mi się opublikować dopiero dwie historie (w najbliższym czasie będą kolejne), to odbiły się one ogromnym odzewem i wieloma komentarzami. Krótko mówiąc – bardzo się podobały (poniżej linki do tych już opublikowanych). Czas więc najwyższy na drugą część inspiracji, które pochodzą bezpośrednio od Was. A tematem przewodnim będzie… Życie na wsi…

Koniecznie zaprenumeruj bezpłatnie ten blog ( ➡ po prawej ➡ ).

Wasze historie - Życie na wsiNic tak bar­dzo nie inspi­ruje, jak czy­jaś histo­ria. Zwłasz­cza, gdy jest to histo­ria kogoś, kto zro­bił lub robi już to, o czym my marzymy. W tym przy­padku Wasze życie na wsi może być właśnie tą inspiracją. Mam tylko nadzieję, że będziecie tak samo chętni do dzielenia się opowieściami o wiejskim życiu, jak chętnie nadsyłaliście opowieści o przeprowadzce na wieś. Jedne i drugie będą cały czas publikowane, a Wy cały czas możecie nadsyłać kolejne, zgodnie z poniższymi zasadami.

HISTORIE JUŻ OPUBLIKOWANE, z cyklu “Przeprowadzka na wieś”:

Historia Joanny z Baranówki
Historia Anny z Górek

Życie na wsi – opo­wiedz Twoją / Waszą histo­rię

Opo­wiem całą moją histo­rię, ze szcze­gó­łami, poka­zu­jąc i błędy, i suk­cesy. I jeśli wszystko dobrze pójdzie to w październiku 2018 historia się już zacznie na dobre. I potrwa jesz­cze pew­nie sporo. Będzie więc świetną inspi­ra­cją dla przy­szłych czy­tel­ni­ków, któ­rzy będą mogli poczytać o moim życiu na wsi. TUTAJ znajdziesz pierwszą część mojej historii (zasubskrybuj koniecznie kanał).

Przeprowadzka na wieś - własny domek

Jednak nie ma to, jak Wasze historie, które trwają już od dawna, Wasze doświadczenie, często wieloletnie, którym możecie się podzielić. To wiedza, która może być bezcenna dla innych osób. I warto się nią podzielić, prawda?

Opowiedz nam jak to się stało, że mieszkasz na wsi, dlaczego akurat na wieś? Napisz jak się zaczęło, co teraz robisz na wsi, jak wygląda Twój dzień. Może jakieś wnioski, przemyślenia, refleksje, rady dla innych? Może chcesz opisać swój wiejski dzień? A może ostatni rok? Śmiało! To mega fascynująca lektura, którą możesz się podzielić tutaj. Nie każdy w końcu ma bloga, nie każdy ma na niego czas, a jednak chciałby opowiedzieć czasem o sobie. Wiejskie Inspiracje stwarzają waśnie taką możliwość.

 

Jak podzie­lić się Waszą histo­rią?

Mam pro­po­zy­cję zarówno dla tych, któ­rzy czują żyłkę do pisa­nia i sprawi im przy­jem­ność opi­sa­nie dłuższej historii, jak i dla tych, któ­rzy nie prze­pa­dają za pisa­niem, a całe życie na wsi chcieliby stre­ścić w kilku zda­niach. Lub… nagrać film…

Jeśli nie lubisz zbyt­nio pisać…

Jeśli nie prze­pa­dasz za dłu­gim i szcze­gó­ło­wym pisa­niem, opisz swoją histo­rię życia na wsi krótko, w kilku, kil­ku­na­stu zda­niach, w komen­tarzu pod tym wpi­sem. Podziel się infor­ma­cją, jak życie na wsi wyglą­da w Twoim / Waszym przy­padku. Za każdy komen­tarz dzię­kuję w imie­niu czy­tel­ni­ków.

Jeśli lubisz pisać…

Jeśli lubisz pisać, to pisz i wcale się nie krę­puj. Może być naprawdę długo i wyczer­pu­jąco. Opisz całe Twoje / Wasze wiejskie życie. Naj­le­piej, gdyby udało Ci się zawrzeć jak naj­wię­cej szcze­gó­łów, w końcu ta histo­ria może być inspi­ra­cją dla innych, a może wręcz poradą. Jeśli np. opiszesz w jaki sposób uprawiasz jabłka lub sadzisz pomidory, ktoś inny może się tego nauczyć właśnie dzięki Tobie. Dorzuć do tego jakieś zdję­cia i prze­ślij całość na mojego maila: kontakt@Wiej­skie­In­spi­ra­cje. pl, z dopi­skiem w tre­ści maila:

”Wyra­żam zgodę na publi­ka­cję prze­sła­nej przeze mnie tre­ści oraz zdjęć na blogu www.Wiej­skie­In­spi­ra­cje.pl. Infor­muję, że jestem auto­rem tek­stu oraz zdjęć, które przed­sta­wiają moją wła­sność lub mój wize­ru­nek. Wyra­żam zgodę na publi­ka­cję dobro­wol­nie i nie pobie­ram z tego tytułu żad­nych opłat”.

Histo­rię, którą stwo­rzysz opu­bli­kuję w osob­nym wpi­sie. Będzie tam tylko Twoja histo­ria i Twoje zdję­cia. I będzie to na pewno ogromna inspi­ra­cja dla innych. Może wła­śnie dzięki Tobie życie na wsi kogoś innego zmieni się na lepsze ;).

A jeśli kochasz kamerę…

Jeśli zamiast pisać, wolisz nagrywać i w filmie opowiesz swoją historię, a może pokażesz od razu swoje miejsce na ziemi – zrób to koniecznie. Nagraj film z Twoją / Waszą historią i prześlij go do mnie.

Filmy najlepiej przesłać za pośrednictwem transferu online. Proponuję najprostszy w obsłudze WeTransfer, który znajdziesz TUTAJ. Jest bezpłatny. Wchodzisz na stronę, zaznaczasz plik, który chcesz przesłać, podajesz swój adres e-mail, podajesz mój adres e-mail: kontakt@Wiej­skie­In­spi­ra­cje. pl oraz treść wiadomości, koniecznie z dopiskiem:

„Film przesłany przeze mnie w załączniku tej wiadomości przedstawia mnie, moją rodzinę lub moją posiadłość. Jestem autorem tego filmu i wyrażam zgodę na jego nieodpłatną publikację na stronie www.WiejskieInspiracje.pl oraz w Social Mediach i na kanale YouTube, należących do tej strony.”

I już. Do filmu dołączymy naszą czołówkę oraz zakończenie i umieścimy przede wszystkim na naszym kanale na Youtube.

HISTORIE JUŻ OPUBLIKOWANE, z cyklu “Przeprowadzka na wieś”:

Historia Joanny z Baranówki
Historia Anny z Górek

 

Cze­kam z nie­cier­pli­wo­ścią na Wasze komen­ta­rze o Waszym życiu na wsi lub na kolejne maile z histo­riami.
Bądźmy dla sie­bie nawza­jem inspi­ra­cją!

WAŻNE. Dodając komentarz zaznacz opcję “Powiadamiaj mnie o nowych komentarzach”. Czemu? Ponieważ odpisuję na Twoje komentarze, czasem zadaję Ci pytania, ale nie zawsze o tym wiesz. A często liczę na Twoją odpowiedź i na Twoje zdanie. Warto, byś dostawał powiadomienie o mojej odpowiedzi, tak jak ja o Twojej. Zwłaszcza, że tym razem Twoją historię komentować będzie na pewno sporo osób. Dzięki!

Adam z Wiejskie InspiracjeTrzymam kciuki

Adam

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Asia, Joanna historia nr 1?

Życie na wsi to czasem bardzo ciężka udręka i złość a czasem sielanka i spokój.. Pory roku zmieniają się szybciej i zajęć tu bez liku…..

naszebabelkowo

Życie na wsi. Raz kocham – innym razem nienawidzę. Uczucia wciąż skrajne i ambiwalentne.

Jacek Zawadzki

Mieszkam w Nowym Prażmowie już prawie 10 lat, jedyną rzeczą do której nie mogę się przyzwyczaić to ciągłe wyrzucanie buteleczek po mocnych napitkach na ścieżkach leśnych. I niestety jest to dzieło rdzennych mieszkańców (o czym świadczą marki trunków). Oczywiście sprzątamy z żoną. Ale nawet jeśli mielibyśmy to robić do końca świata to i tak za żadne skarby nie wrócimy do Warszawy.