Uprawa owoców jagodowych

Uprawa Owoców Jagodowych – poradnik praktyczny – recenzja książki

Sadzenie krzewów roślin jagodowych zazwyczaj wykonuje się wiosną lub jesienią. Nie każdy jednak wie, że roślinę z doniczki można sadzić przez cały rok… No właśnie – kto nie wie, może mu się przydać praktyczny poradnik Justyny KrulczukUprawa Owoców Jagodowych.

 


Zanim przejdziesz do konkretów – zasubskrybuj koniecznie kanał YT Wiejskich Inspiracji – to tam teraz pojawiają się najświeższe materiały i ciekawe tematy. Kanał YT:
Fanpage FB:
Instagram:

Aby nie przegapić nowych wpisów – zaprenumeruj bezpłatnie ten blog ( ➡ po prawej ➡ ).

Justyna Krulczuk wspólnie z mężem prowadzą kanał: KRULCZUK – Gospodarstwo Rolne, który niejednokrotnie oglądamy szukając inspiracji i Wam również polecamy. Ma już na koncie książkę “Uprawa Malin”, która mamy nadzieję, że również do nas trafi. Teraz czas na jagody, przejdźmy do sedna.

Uprawa Owoców Jagodowych – praktyczny poradnik

Uprawa owoców jagodowych poradnikPodoba mi się, że ta książka nie jest encyklopedią, w której szukałbym godzinami właściwych informacji. Tu jest krótko, zwięźle, na temat i właściwie wszystko co najbardziej potrzebne, by wiedzieć jak zacząć z owocami jagodowymi jest.

Znajdziesz więc informacje, np. o wpływie jagód na zdrowie (są nawet dopuszczone w diecie ketogenicznej!). A właściwie owoców jagodowych – wbrew pozorom to nie tylko jagódki, które znamy z lasu. Również agrest, aronia, borówka, jagoda kamczacka, jeżyna, malina, porzeczka, poziomka, czy truskawka (wszystko to zasadziliśmy w tym roku w ogrodzie Wiejskich Inspiracji – możesz obejrzeć filmy na naszym kanale TUTAJ – pamiętaj o zasubskrybowaniu).

Znajdziemy również w książce Uprawa Owoców Jagodowych wiele praktycznych wskazówek co do wyboru rośliny, jej zakupu, wyboru stanowiska i to, co mnie bardzo ucieszyło – sposobów rozmnażania. Zamierzam trochę w tej dziedzinie poeksperymentować, więc takie wskazówki są niezwykle cenne.

Czas na charakterystykę jagodników

Każdy owoc jagodowy w poradniku jest omówiony w podobny sposób, z zachowaniem odpowiedniego porządku informacji. Znajdziesz więc charakterystykę, wytyczne do sadzenia, opisy cięcia, omówienie podstawowych chorób, jakie najczęściej dotykają dane krzewy i owoce jagodowe. Do tego tabela wartości odżywczych owoców, witamin i minerałów.

Znajdziemy również w charakterystyce jagodników spis najpopularniejszych odmian. Zwłaszcza dla początkujących ogrodników amatorów mogą to być przydatne wskazówki.

I to nie koniec. Niby mała książeczka, a znajdziemy także rozdział o naturalnych metodach ochrony roślin i wykorzystaniu sprzyjających nasadzeń roślin innych gatunków.

Uprawa Owoców Jagodowych – podsumowanie

Świetna książka na początek. Dobra pozycja dla ogrodników amatorów. Myślę, że większości osób zupełnie wiedza na temat roślin z Waszych ogrodów, roślin jagodowych, wystarczy. Także podsumowując zapraszam Was po prostu do lektury 😉

Gdzie kupić książkę?

Poradnik znajdziesz w sklepie BIOkurier – link TUTAJ. W tym sklepie znajdziesz również inne ciekawe książki, produkty eko i zero waste, np. słomki wielorazowego użytku (niezły pomysł!). Polecam!

 

Tradycyjnie zapraszam Was do komentowania poniżej, pod artykułem.
Na wszyst­kie Wasze komentarze, opinie czy pyta­nia odpo­wiem z pewnością. Pamię­tajcie tylko, by w cza­sie doda­wa­nia komen­tarza zazna­czyć okienka:
Powiadamiaj mnie o wpisach

– wtedy dosta­niecie powia­do­mie­nie, że ja lub inni czytelnicy odpo­wie­dzieli na Wasz komen­tarz – będziemy mogli kon­ty­nu­ować roz­mowę. A jeśli recenzja Ci się spodobała i uważasz książkę Uprawa Owoców Jagodowych za godną polecenia – udostępnij ten artykuł – przyciski udostępniania znajdziesz poniżej. Dziękujemy!

Zaprenumeruj bezpłatnie ten blog ( ➡ po prawej, na górze).

 


Zapisz się również do wiejskiego, inspirującego Newslettera:
 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments